Apple konečně opravuje problém s automatickými opravami hrdiny iPhonu


New York
CNN

Automatická oprava vašeho iPhonu dostává zásadní vylepšení.

V současné době, když zadáte překlep nebo klíč v neznámém slově, systém iOS společnosti Apple používá určité integrované strojové učení a upozorňuje na knihovnu častých překlepů, aby chybu automaticky opravoval. Ale jak každý, kdo je hluboce naštvaný, ví, někdy se váš nesprávně napsaný slaný jazyk změní v něco úplně jiného.

V novém iOS 17 to bylo oznámeno v Celosvětová konference vývojářů společnosti Apple v pondělíTento problém může vyřešit nový typ automatických oprav s umělou inteligencí.

Nová klávesnice Apple pro iOS se časem naučí vaše návyky, opraví slova, která často překlepete – a nechá na pokoji slova, která záměrně ignorujete. Využije také umělou inteligenci k lepšímu předvídání dalšího slova a poskytuje vylepšené návrhy automatického vyplňování.

„Ve chvílích, kdy chcete napsat vulgární slovo, klávesnice se to také naučí,“ řekl Craig Federighi, ředitel softwaru společnosti Apple. Apple displej.

jablek

Nová automatická oprava.

Federighi uvedl, že pomocí takzvaného jazykového modelu adaptéru, podobného technologii, která pohání ChatGPT, bude nový iOS schopen opravovat celé věty na základě kontextu. Apple například bude vědět, jak změnit „vaše“ na „vy“, když do věty doplníte nesprávné slovo.

Nový iOS vám také umožní vrátit se k původnímu slovu, které jste zadali klepnutím pro změnu, a časem se bude učit z vašich zvyků.

Zlepšuje se také prediktivní text, který lidem umožňuje v některých případech klepat na mezerník, aby vyplnili slova a dokončili celé věty. Diktování se také dočkalo určitých vylepšení, protože nový klávesový engine Apple se časem naučí váš hlas.

Apple spoléhá na svůj interní procesor, který byl na konferenci také oznámen, že spustí jazykový model pokaždé, když uživatel interaguje s klávesnicí.

READ  Deus Ex / System Shock Creator si myslí, že NFT jsou špatný nápad

Změna se bude týkat klávesnice a automatických oprav v novém iOS 17, které má vyjít koncem tohoto roku.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *