AP PHOTOS: Zatmění Měsíce ohromí hvězdné fanoušky v Americe

Podle Associated Press

16. května 2022 GMT

Úplné zatmění Měsíce nabídlo ohromující nebeskou show, když se v Americe rozvinulo v neděli večer do časného pondělí.

Východní polovina Severní Ameriky a celá Střední a Jižní Amerika byly hlavními místy pro pozorování zatmění, zatímco dílčí fáze byly viditelné v celé Africe, Evropě a na Středním východě.

Mezi těmi, kteří byli svědky zatmění, když byla obloha jasná, byli obyvatelé Buenos Aires v Argentině, kteří se shromáždili za chladné noci a povalovali se na přikrývkách v parku, aby sledovali událost. V Caracasu ve Venezuele si někteří lidé přinesli laserová ukazovátka, když se dav shromáždil, aby je sledoval.

Měsíc se asi hodinu a půl koupal v reflexní rudé a oranžové barvě západu a východu slunce, což je jeden z nejdelších úhrnů za desetiletí. Před rokem to byl první takzvaný „krvavý měsíc“.

Úplné zatmění nastává, když Země prochází přímo mezi Měsícem a Sluncem a vrhá stín na povrch Měsíce. Měsíc byl ve výšce zatmění – kolem půlnoci na východním pobřeží Spojených států, vzdálen 225 000 mil (362 000 km).

Plné pokrytí: Fotografování

V listopadu dojde k dalšímu prodlouženému úplnému zatmění Měsíce, přičemž Afrika a Evropa jsou nejlepšími místy k jeho pozorování, nikoli však Amerika. Poté bude další akce až v roce 2025.

READ  Alabama stanoví rekordní počet pacientů s COVID-19 na jednotce intenzivní péče 30. srpna

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *