ANO požaduje parlamentní debatu o reformě migračních pravidel EU – Brněnský deník

ANO požaduje parlamentní debatu o reformě migračních pravidel EU – Brněnský deník

Podle podmínek Dohody bude Česká republika zpočátku příjemcem příspěvku z Fondu solidarity. Foto: Imigrační úřad v Brně. Kredit: Brno.cz.

Praha 10. června (ČTK) – Opoziční ANO požádalo o mimořádné zasedání sněmovny k reformě imigračních pravidel EU, na čemž se ve čtvrtek večer shodli ministři vnitra EU, informoval včera novináře o problému předseda ANO Andrzej Babiš. nepochopitelný“.

Svůj záměr svolat zasedání sněmovny oznámil i Tomio Okamura, lídr krajně pravicové Svobody a demokracie (SPD), ale na rozdíl od ANO na to jeho skupina neměla dostatek členů.

„Je to neuvěřitelná zrada, neuvěřitelné selhání naší vlády, která je otrokem Bruselu,“ řekl Babiš. Řekl, že podle jeho názoru čeští zástupci v EU nechrání zájmy ČR.

„Česká republika si musí sama rozhodnout, kdo tam má žít,“ řekl Babiš s tím, že reforma migračních pravidel bude pro ANO jedním z hlavních témat evropských voleb v roce 2024.

Návrh na svolání mimořádného zasedání musí podepsat alespoň 40 poslanců, hnutí ANO jich má 71. Okamura oznámil, že sběr podpisů začne dnes, ale SPD má jen 20 členů. Okamura se pokusí téma prosadit na řádné zasedání sněmovny, které bude pokračovat v úterý odpoledne. Mimořádná schůze musí být podle jednacího řádu parlamentu svolána do 10 dnů od podání návrhu.

Ministr vnitra Vid Ragusan (STAN) řekl, že dohodu považuje za úspěšnou. „Vyjednali jsme spravedlivé kolektivní řešení, které jsme hledali a aktivně prosazovali. Žádné kvóty, ale solidární finanční pomoc nejzatíženějším členským státům, kterou Česká republika dlouhodobě realizuje prostřednictvím programů ministerstva vnitra,“ dodal. Ragusan to uvedl ve včerejší tiskové zprávě.

READ  Čína se trefila do volby českého prezidenta na pozvání Tchaj-wanu

Ragusan navíc zdůraznil, že na základě vyjednané dohody bude Česká republika dočasně vyloučena z organizace Mandatory Unity kvůli velkému počtu uprchlíků prchajících před válkou na Ukrajině.

„Až skončí režim dočasné ochrany pro ukrajinské uprchlíky, bude Česká republika příjemcem solidárního finančního příspěvku prostřednictvím této dohody,“ napsal na Twitteru.

Namísto omezení kvót na přerozdělování migrantů, které před sedmi lety odmítly Česko, Polsko a Maďarsko, nově schválený návrh předpokládá pouze jednu možnost pomoci zemím s nejvyšší zátěží, zejména jihoevropským. Union, je-li to nutné. Mezi další možnosti patří přímé finanční příspěvky a další pomoc jako vyslání odborníků nebo materiální podpora. Britský list Guardian uvedl, že pokud země nechce přijímat imigranty, musí zaplatit 20 000 eur za každou nepřijatou osobu.

Proti reformě hlasovaly pouze Maďarsko a Polsko. Zástupci Slovenska, Malty, Litvy a Bulharska se zdrželi hlasování, uvedla Deutsche Welle.


https://brnodaily.com/2023/06/10/news/politics/ano-requests-parlamentary-debate-on-reform-of-eu-migration-rules/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/06/ANO-Requests-Parlamentary-Debate-On-Reform-of-EU-Migration-Rules-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2023/06/ANO-Requests-Parlamentary-Debate-On-Reform-of-EU-Migration-Rules-150×100.jpgČTKČeská republika / SvětPolitikaČeská republika, EU Migrační pravidla, Zprávy, PolitikaPodle podmínek Dohody bude Česká republika zpočátku příjemcem příspěvku z Fondu solidarity. Foto: Imigrační úřad v Brně. Kredit: Brno.cz. Praha 10. června (ČTK) – Opoziční ANO svolalo urychlené zasedání sněmovny o reformě imigračních pravidel EU.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *