Anketa: Více než dvě třetiny Čechů nakupují online každý měsíc

Online platby jsou oblíbenější mezi lidmi mladšími 34 let, zatímco lidé starší 50 let a lidé z nižších příjmových skupin preferují dobírku.

Přibližně 60 procent online nákupů na českém trhu je placeno online a většinou se platí kreditní kartou. Naopak příležitostní zákazníci online preferují dobírku nebo standardní bankovní převod.

Asi 41 procent českých uživatelů internetu je flexibilních, pokud jde o online platby, a při online nakupování používají více způsobů, zatímco 19 procent preferuje při online nakupování pouze jednu platební metodu, a pokud ji konkrétní obchod nenabízí, nejsou připraveni koupit tam.

Online platby (včetně online plateb kartou) se nejčastěji používají k nákupu jízdenek na veřejnou dopravu (87 procent), kulturních akcí (75 procent) a služeb, jako je pojištění a doprava (72 procent).

Zboží a služby, za které Češi často platí online, jsou oblečení a obuv (56 procent uživatelů internetu si za poslední půlrok koupilo takový produkt online), elektronika a doplňky (48 procent), medicína (39 procent) a kosmetika (38 procent ).

Více než třetina Čechů si objednala jídlo online nebo si koupila nábytek nebo nádobí. Průzkum Visa jasně ukazuje, že online platby jsou mezi mladými lidmi nejoblíbenější. Mileniálové upřednostňují online platby v každodenním životě.

Lidé nad 50 let často volí platbu vyzvednutím a jiné tradiční platební metody – hlavním důvodem, proč nepoužívat kartu při online nakupování, je touha platit pouze při převzetí zboží.

Chytré telefony, tablety a další zařízení umožňují nové platební metody, od plateb v aplikacích až po online transakce. V České republice lidé často nakupují online na počítačích nebo chytrých telefonech.

Zajímavé je, že mnoho lidí používá k vyhledávání zboží stolní počítač, ale platí za něj podle Visa chytrým telefonem.

READ  Sčítání skončilo. Děkuju!

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *