Anglický reprezentant Jude Bellingham je vyšetřován za své činy během vítězství Slovenska a Declan Rice se trestu vyhýbá.

Anglický reprezentant Jude Bellingham je vyšetřován za své činy během vítězství Slovenska a Declan Rice se trestu vyhýbá.

UEFA vyšetřuje Judea Bellinghama poté, co se zdálo, že udělal obscénní gesto směrem k slovenské lavičce po vyrovnání, které vstřelil pro Anglii z kopu nůžkami.

I když dříve zmíněno Sportovec UEFA později v pondělí v prohlášení uvedla, že Bellinghamovi za jeho činy nehrozí žádný trest, a dodala, že 21letý hráč bude vyšetřován „pro možné porušení základních pravidel vhodného chování“. Zda to povede k disciplinárnímu postihu, se teprve uvidí. Tento článek byl aktualizován, aby odrážel prohlášení UEFA.

Bellingham vstřelil na poslední chvíli vyrovnávací branku, aby posunul zápas do prodloužení, poté Harry Kane vstřelil vítězný gól Anglie, kde se v sobotu ve čtvrtfinále utkal se Švýcarskem.

Zdálo se, že Bellingham navázal na svůj gól z 95. minuty v Gelsenkirchenu obscénním gestem směrem k slovenské lavičce.

Podle pravidel hry musí být jakékoli „obscénní gesto“ nebo „urážlivé nebo urážlivé jednání“ potrestáno červenou kartou.

Bellingham později na sociálních sítích tvrdil, že šlo o „vnitřní vtip“ vůči jeho blízkým přátelům, kteří se zápasu zúčastnili. „Nic než respekt k tomu, jak dnes večer hrál tým Slovenska,“ dodal.

Mezitím se Declan Rice vyhýbá jakékoli retrospektivní akci kvůli své pozápasové šarvátce s trenérem Slovenska Francescem Calzonem.

Calzona strčil Rice do hrudi poté, co slovenský trenér po skončení zápasu oslovil rozhodčího Umata Millera.

Rice vypadal, že je připravený potřást Calzonovi rukou, ale odpověděl, když na něj trenér soupeře zatlačil a záložník Arsenalu vypadal, jako by se ho chystal zatlačit zpět. Evan poté odvedl Tonyho Rice pryč, zatímco se proti němu postavil další člen trenérského týmu soupeře. Na místo dorazil i druhý brankář Anglie Aaron Ramsdale, aby uklidnil situaci.

READ  Poznámka k BJP - Raghav Chadha z AAP vyhrál dvě volby, ale prohrál dvě

Vyjádření UEFA k vyšetřování Bellinghamu také potvrdilo, že FA byla obviněna z „nedostatku pořádku nebo disciplíny ze strany fanoušků“ a „zapalování ohňostrojů“ při vítězství Slovenska.

Jít hlouběji

Jude Bellingham – kdo jiný?

(Alex Livesey/Getty Images)

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *