Angela Merkelová prolomila své mlčení o Ukrajině a označila ruskou válku za „barbarskou“

Angela Merkelová prolomila své mlčení o Ukrajině a označila ruskou válku za „barbarskou“

Německá kancléřka Angela Merkelová pořádá společnou tiskovou konferenci s ukrajinským prezidentem po jejich jednání v Mariinském paláci v Kyjevě dne 22. srpna 2021.

Sergej Dolzenko | AFP | Getty Images

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová ve svém prvním veřejném projevu od odchodu z úřadu v prosinci loňského roku ostře odsoudila ruskou válku na Ukrajině.

V úvodu svých komentářů, když řekla, že si nepřeje radu od postranní, Merkelová označila ruskou invazi na Ukrajinu za „barbarskou útočnou válku“, která představuje „dalekosáhlý bod obratu“ a „nejkřiklavější porušení mezinárodního práva“. „. V Evropě od druhé světové války.

„Moje solidarita je s Ukrajinou, která byla napadena a přepadena Ruskem,“ řekl bývalý vůdce na akci německého svazu v Berlíně ve středu večer a dodal, že právo Ukrajiny na sebeobranu je nezpochybnitelné.

Merkelová, která stála v čele Německa 16 let, byla v posledních měsících pod intenzivním dohledem kvůli své historii přátelských vztahů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jejím dosavadním zkušenostem s rozšiřováním ekonomických vazeb mezi Ruskem a Německem.

Mnozí ji kritizují za rostoucí závislost Německa na ruském dovozu energie, zejména s výstavbou prvního plynovodu Nord Stream mezi oběma zeměmi. Byl také hybnou silou dnes již neexistujícího plynovodu Nord Stream 2, který jeho předchůdce Olaf Schultz přerušil před zahájením ruské invaze na Ukrajinu.

Německá kancléřka Angela Merkelová (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) přijíždějí na plenární zasedání na summitu G20 7. července 2017.

Michail Svetlov / Getty Images

Merkelová na tyto výtky přímo nereagovala. Krátce poté, co Rusko zahájilo svou invazi, vydala Merkelová krátké prohlášení, že neexistuje žádné ospravedlnění pro porušování mezinárodního práva.

Ale její mlčení od té doby rozzlobilo mnoho kritiků, kteří ji obviňovali z posílení Putina. Merkelová trvala na zachování komunikace a jednání s Putinem i po jeho anexi ukrajinského Krymu v roce 2014 a jeho vpádech na východní Ukrajinu, které vedly k sankcím Evropské unie proti Rusku.

READ  Průměrný student v Mali, který lámal rekordy, slaví své první narozeniny

CNBC požádala německou kancelář o vyjádření.

Schulz, předchůdce Merkelové, nyní stojí před úkolem tento rekord zvrátit a na některé dohlížel Nejdramatičtější posuny v německé zahraniční politice Od konce 2. světové války – tedy zintenzivnění vojenských výdajů Německa a schválení vyslání zbraní do zóny konfliktu na podporu Ukrajiny.

Schulz ve středu řekl, že Německo pošle na Ukrajinu systém protivzdušné obrany IRIS-T, uprostřed kritiky, že jeho vláda stále nedělá dost, aby pomohla Ukrajině bránit se proti Rusku.

Německý parlamentní rozpočtový výbor ve středu rovněž schválil mezník 100 miliard eur (106 miliard dolarů) na financování armády země, které bude v pátek předloženo celému parlamentu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *