Android 14: Největší funkce oznámené na Google I/O 2023

I když umělá inteligence se dnes dostává do popředí zájmu událost Google I/ODave Burke, viceprezident pro inženýrství ve společnosti Google, se dotkl několika nových možností přizpůsobení na zamykací obrazovce v systému Android 14.

Android 14 byl poprvé ohlášen v únoru s první ukázkou pro vývojáře Androidu 14. V dubnu Google vydal první veřejnou beta verzi Androidu 14, kterou si můžete stáhnout právě teď (pokud máte kompatibilní telefon, jako je Pixel 7A a Pixel Fold).

Dosavadní veřejné a beta verze Androidu 14 přinesly vylepšení ochrany osobních údajů a zabezpečení, jako je možnost deaktivovat animaci PIN, aby bylo bezpečnější při odemykání telefonu na veřejnosti, a nové funkce pro usnadnění s větší velikostí písma pro zrakově postižené. a blesková upozornění pro osoby se sluchovým postižením.

video: Ambice společnosti Google v oblasti umělé inteligence budou na Google I/O pravděpodobně všudypřítomné

Více možností přizpůsobení pro vaši zamykací obrazovku

Některé z možností přizpůsobení zamykací obrazovky přijdou na Android 14 později v tomto roce, což bylo představeno na dnešní keynote Google I/O.

Nyní máte možnost přidat své osobní hodiny na zamykací obrazovku v systému Android 14 a vybrat si písmo, barvu, velikost a design. K dispozici jsou také nové zkratky na zamykací obrazovce, které vám umožní přejít k nejčastějším činnostem – jako je rozsvícení baterky, otevření peněženky k placení nebo spuštění fotoaparátu za účelem naskenování QR kódu – přímo z obrazovky uzamčení.

Na zamykací obrazovce si můžete přizpůsobit hodiny a přidat zkratky.

Snímek obrazovky / CNET

Emoji a filmové tapety

Android má také dvě nové možnosti tapety, včetně emotikonů a filmových tapet.

a emoji tapety Tato funkce vám umožňuje vybrat si až čtrnáct různých emotikonů, procházet různé vzory a vybrat barevný vzor pro vytvoření jedinečné tapety pro vaši domovskou obrazovku a obrazovku uzamčení. Tapety emodži jsou interaktivní, takže vaše emotikony zareagují, kdykoli se jich dotknete.

s filmové pozadí Tato funkce umožňuje přeměnit jakoukoli fotografii ve fotoaparátu na 3D fotografii s pohybovými efekty, kterou můžete přidat jako tapetu. Tlačítko s ikonou jiskry dodá vašim fotografiím efekt paralaxy, když budete zařízení naklánět.

Obě funkce tapety budou na zařízeních Pixel debutovat v červnu.

Snímek obrazovky / CNET

Existují také generativní pozadí AI

Nemáte zázemí, se kterým jste spokojeni? Google má nyní v Androidu novou funkci, která umožňuje vytvořit unikátní tapetu pomocí generativní umělé inteligence. Pro začátek si vyberete téma – například klasické umění nebo mystické rostliny – a poté se vytvoří tapeta. Ve spodní části každé tapety je výzva, kterou lze upravit a upravit tak aktuální tapetu. Každá výzva bude mít také několik možností, kterými můžete procházet.

Díky Material You se systémová barevná paleta automaticky přizpůsobí vytvořenému pozadí.

Snímek obrazovky / CNET

Hlavní aktualizace aplikace Najít

Google vyjímá stránku z příručky společnosti Apple tím, že zlepšuje způsob, jak najít ztracená zařízení, a využívá tak miliony zařízení Android, které jsou k dispozici. Pokud například necháte sluchátka Google Pixel na letišti, můžete použít jakákoli okolní zařízení Android, která vám pomohou lépe najít váš telefon Android 14. A pokud máte na jiných položkách, které vlastníte, sledovače třetích stran, jako je Tile, budete je moci sledovat také pomocí funkce Najít.

Nyní je snazší najít ztracené nebo odcizené položky pomocí funkce Android Find My. Přichází letos v létě.

Snímek obrazovky / CNET

Pokračujte v kontrole, protože tento příběh aktualizujeme, jakmile budou k dispozici další informace.

READ  Deus Ex / System Shock Creator si myslí, že NFT jsou špatný nápad

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *