Android 12: Lockscreen nyní používá Google Sans

Android 12 Beta 4 přidal značné množství nových funkcí a funkcí, ale na zamykací obrazovce byly tři vylepšení, které zahrnují nové písmo Google Sans pro Now Play a také některé vylepšené ikony pro další stávající funkce.

dokázali jsme to hluboké potápění Díky tomu je toto nejnovější vydání beta OS, ale stále nacházíme nová malá vylepšení a změny, čím více času trávíme s Beta 4. Na obrazovce uzamčení došlo v Androidu 12 Developer Preview k několika významným změnám a nyní je v beta verzi. S Beta 4 byly přidány tři nové vylepšení, včetně dalšího použití písma Google Sans, tentokrát pro nyní populární funkci rozpoznávání hudby.

Písmo je mnohem širší, mírně zaoblenější a s menší vzdáleností od užšího písma Roboto خط linka dříve používané. Je to velmi přesné, ale možná jste si toho už všimli a těžko jste zjistili, co se změnilo. Takže ano, nejsi blázen. Funkce Now Playing používá pouze písmo Google Sans, jak uvidíte na Gboardu a různých dalších oblastech Androidu – a přidružených aplikacích. Jak malá je změna, se můžete podívat níže:

Další menší modifikací – ukázanou výše – je symbol karet a pruhů. Ikona nám nyní připomíná spíše kreditní kartu s magnetickým proužkem než peněženku plnou kreditních karet. Při rychlém prohlížení je plošší a snáze dešifrovatelný. Můžeme očekávat, že to bude významná změna pro lidi, kteří nemusí být s Androidem příliš obeznámeni a potýkají se s novým kódem zamykací obrazovky, který je třeba řešit.

Připojení k novému písmu Google Sans ve službě Now Play a aktualizované ikoně Karty a průkazy je malou změnou umístění indikátoru zámku zařízení – nebo zámku. Ikona zámku byla přesunuta do více centrální polohy, než je spodní poloha, ve které žije tak dlouho.

READ  AirPods Pro 2: Šest nových funkcí, pokud upgradujete

Žádná ze změn, ať už je to písmo Google Sans pro Now Play nebo upravené ikony a umístění, zásadně nezmění váš každodenní zážitek s Androidem 12 Beta 4 – a není to bez Problémy. Přidejte však naprostý objem dalších malých vychytávek a výsledkem je úplně jiné uživatelské rozhraní než Android 11 a starší.

Dejte nám vědět, co si myslíte o změnách v sekci komentáře níže.

Více o Androidu 12:

FTC: K získání příjmů používáme partnerské odkazy. více.


Další novinky najdete na YouTube 9to5Google:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.