Andreescu, Oger-Aliassem vyhrávají úvodní zápasy Miami Open

MIAMI – Kanada Bianca Andreescu potřeboval skupinu, aby se zahřál, než se vydal na třetí kolo Miami Open.

8. osiva z Mississaugy v Ontariu porazila v pátek ve druhém kole turnaje WTA 1000 Češku Teresu Martinkovou z České republiky 7: 6 (5), 6: 2.

Andreescu vybojoval dva brejkbaly, aby získal první set, když v úvodním zápase porazil 21 neúmyslných faulů ve srovnání s 10 pro 105. nasazenou Martinkovou.

Po bitvě, která měla sloužit k otevření druhého, Andreescu plně ovládla svého 26letého soupeře, aby vedla 2: 0 a zbytek cesty vyšplhala a dokončila zápas za 1 hodinu 52 minut.

„Cítil jsem, že v prvním setu jsem nebyl tak konzistentní jako ve druhém setu, ale myslím si, že tiebreak řekl hodně, protože jsem začal vyvíjet větší tlak,“ řekl Andreescu. „Druhá skupina, dalo by se říct, byla trochu zklamaná.“

Andrescu, 28. semeno, bude čelit Amandě Anisimové, která vyloučila americkou krajanku Sloane Stephensovou 6-3 6-3.

Na druhou stranu Kanaďan Felix Auger-Eliassem také míří do třetího kola v mužském týmu poté, co jedenáctý Montreal porazil Francouze Pierra-Hugha Herberta 6-4 6-4 v zápase druhého kola.

Andreescu, který hrál v zápase prvního kola, se vrátil z 16měsíční nepřítomnosti po úrazu kolena v únoru na Australian Open a ve druhém kole prohrál.

Kanaďanka následovala tím, že se dostala do semifinále akce v Melbourne pro hráče, kteří byli vyřazeni předčasně z Australian Open, ale zranění nohy, které tam utrpěla, ji drželo mimo hřiště až do Miami.

„Hodně jsem přemýšlel o tom, jak začátek roku proběhl v Austrálii, a upravil jsem, jak chci být na hřišti … Po Austrálii bylo na čem ještě hodně pracovat,“ řekl Andreescu.

Andreescu se snaží znovu získat úžasný tvar sezóny z roku 2019, kterého dosáhla, když vyhrála tři turnaje, včetně US Open.

READ  Canal+ spustil česko/slovenskou vysílací platformu

„Cítil jsem se psychicky opravdu dobře, s čím jsem v Austrálii trochu bojoval,“ řekl Andreescu.

Auger-Aliassim, který se v prvním kole rozloučil, měl při prvním podání 81 procent bodů – vysoko nad Herbertovým skóre 59 procent.

Auger-Aliassime se dostal do semifinále tenisového turnaje Miami Open naposledy, kdy se konal v roce 2019.

„Mám také dobrý pocit z tohoto turnaje a to vždy pomůže,“ řekl Auger Aliassim. „Myslel jsem, že to byla těžká první hra … Být připraven na to nejlepší a být připraven na nejhorší scénář mě opravdu psychicky připravil.“

Herbert, 74. místo na světě, se na začátku tohoto měsíce dostal do finále turnaje ve francouzském Marseille. Auger-Aliassime nyní vede kariérní sérii mezi dvěma 2-1.

Kanaďan se v pátek v Miami setká s vítězem dalšího zápasu později v pátek mezi americkým finalistou MacKenzie MacDonaldem a americkým číslem 18 Johnem Isnerem ze Spojených států proti Augeru Aliassimovi.

Semeno č. 6 Denis Shapovalov z Richmond Hill, UNT. 12. semeno Milos Raonic z Thornhill, UNT, bude hrát v sobotu zápasy druhého kola.

Tato zpráva byla poprvé publikována The Canadian Press 26. března 2021.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *