Amirova návštěva České republiky posílí bilaterální vztahy v různých oblastech

Amirova návštěva České republiky posílí bilaterální vztahy v různých oblastech

JE Sheikh Abdullah Bin Mohammed Bin Saud Al-Thani, velvyslanec (bez státní příslušnosti) státu Katar v České republice.

PŘESTÁVKA: Velvyslanec Státu Katar (nerezident) v ČR Sheikh Abdullah bin Mohammed bin Saud Al-Thani zdůraznil význam státní návštěvy emíra Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani v České republice. Návštěva bude silným impulsem pro bilaterální vztahy v různých oblastech.

Velvyslanec uvedl, že návštěva JS Amira v Praze přispěje k otevření nových obzorů bilaterální spolupráce v různých oblastech, zejména v oblasti politické, ekonomické a kulturní, vedle zdravotnictví, cestovního ruchu, sportu a dalších odvětvích. Když se připravoval na oznámení otevření Velvyslanectví České republiky v Dauhá a Velvyslanectví Kataru v Praze, poukázal na to, že vztahy mezi Dauhá a Prahou zaznamenaly v posledních dvou letech velký a rychlý růst. Přispěje k posílení vztahů mezi oběma zeměmi.

Poznamenal, že Česká republika je v posledních letech jednou z nejrychleji rostoucích zemí v Evropě, pokud jde o infrastrukturu a zdravotní turistiku, a poukázal na to, že Qatar Investment Authority a Qatar Airways jsou připraveny navštívit zdravotnická zařízení v České republice. Upevňování vztahů v oblasti zdravotní turistiky.

K ekonomické spolupráci mezi oběma zeměmi uvedl, že aktuální objem transakcí dosáhl 600 milionů dolarů. Očekával zrychlení obchodních výměn po návštěvě emíra v ČR s poukazem na dohodu mezi Katarem a ČR o zamezení dvojího zdanění, která byla uzavřena loni v červnu.

Velvyslanec upozornil, že na posílení ekonomických, kulturních vazeb a vědeckého výzkumu mezi oběma zeměmi pracuje pracovní skupina 12 českých poslanců. Zdůraznil připravenost Kataru a České republiky podepsat obchodní a investiční dohody u příležitosti návštěvy JS Emíra v Praze.

Zmínil také zřízení fóra sdružujícího podnikatele z obou zemí, aby diskutovali o rozvoji a zlepšení obchodní a investiční výměny, zejména s ohledem na velký zájem České republiky a jejích podnikatelů o energetiku, jejich důvěru a ocenění vynikající postavení Kataru na světovém energetickém trhu, zejména v oblasti produkce a exportu plynu.

READ  PHS Alam pomáhá Ukrajincům v českém městě - můžete pomoci

Pokud jde o katarské pořádání mistrovství světa ve fotbale 2022, velvyslanec vyzdvihl, do jaké míry čeští představitelé, včetně ministrů, podnikatelů a sportovních fanoušků, oceňují skvělé přípravy, které Katar na pořádání největšího fotbalového turnaje světa udělal. Plná důvěra v úspěch Kataru při pořádání výjimečného a bezprecedentního turnaje.

Zdůraznil, že evropské země vysoce oceňují ústřední a hlavní roli Kataru při řešení globálních konfliktů, zejména jeho důležitou roli v Afghánistánu, jeho pomocnou úlohu v mnoha zemích postižených přírodními katastrofami a jeho zprostředkování řešení. Kontroverze, jako je íránská jaderná otázka. Dodal, že kvůli jasné vizi Kataru v globálních otázkách vidí celý svět Katar jako ceněného prostředníka.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *