Amerika vyhrála skupinu ve světovém hokeji a Kanada se dostala do čtvrtfinále | Sportovní

RIGA, Lotyšsko (AFP) – Kevin Labanc a Conor Garland vstřelili po dva góly, protože Spojené státy zvítězily v šestém utkání za sebou výhrou 4: 2 nad Itálií ve svém posledním utkání na mistrovství světa v hokeji.

Tímto vítězstvím si Spojené státy připsaly první místo ve skupině B a ve čtvrtfinále vyřazování jednotlivců, které začíná ve čtvrtek, budou hrát se Slovenskem.

„Před sedmnácti dny jsme se dali dohromady s některými z nás, kteří se navzájem neznají, a nyní, abychom tady seděli, jsme hrdá skupina,“ řekl trenér Jack Capuano.

Jake Oettinger při svém třetím vítězství v turnaji zachránil devět zákroků. Brian Boyle se ujal kormidla s Justinem Abdelkaderem mimo hru kvůli zranění.

Itálie prohrála všech sedm zápasů na turnaji. Italský brankář Davide Fadani zachránil 39 míčů.

Ve skupině B postoupilo také Finsko, Německo a Kanada. Rusko, Švýcarsko, Česká republika a Slovensko postoupily do čtvrtfinále ve skupině A.

Kanaďané se museli unavit závěrečnými hodinami předkola poté, co dříve v úterý prohráli s Finskem rozhodnutí o penaltovém rozstřelu 3: 2. A pokračovali v postupu poté, co Německo porazilo hostitele Lotyšsko 2: 1.

Kanada, která nikdy nevynechala vyřazovací fáze na mistrovství světa nebo olympijských hrách, bude ve čtvrtfinále čelit vítězi skupiny A Rusku. Finsko bude ve čtvrtek čelit českému týmu v ostatních čtvrtfinále a Švýcarsko proti Německu.

Semifinálové zápasy se hrají v sobotu a zápasy o zlatou a bronzovou medaili v neděli.

Kanadě chyběly čtyři minuty přímý postup do čtvrtfinále, ale Arttu Ruotsalainen vstřelil svůj druhý gól v zápase a vynutil si prodloužení.

Rutsalainen byl také vítězem penaltového rozstřelu. Finský brankář Jussi Olkenora zaznamenal 32 zákroků na listině a dva na penalty, čímž zastavil Conora Browna v posledním pokusu.

Brandon Perry a Maxime Comtoua skórovali za Kanadu. A Darcy Comber zachránil 29krát.

READ  Náhled: Česká republika vs. Faerské ostrovy - předpověď, týmové zprávy, sestavy

Celá Kanada se potřebovala dostat do čtvrtfinále, po kterém mělo Německo nebo Lotyšsko zvítězit v organizaci.

Němci vstřelili góly Johna Petrky a Marcela Noebbelsa v první polovině 6:40 a vstřelili 23 Matthiase Niederbergera. Rodrigo Abouls skóroval za Lotyšsko.

Rusko zajalo první set vítězstvím 6: 0 nad Běloruskem, které zapálilo Nikitu Nesterova a uzavřelo první poločas rekordními pěti góly.

Christophe Bercchi vstřelil ve druhé polovině dva góly a čtyřmi góly vedl Švýcarsko k vítězství 6: 3 nad Velkou Británií. Tristan Cheroy získal tři asistence za Švýcarsko.

Filip Zadina, Michael Špaček, Libor Solak, Mate Stránský a Libor Hájek vstřelili gól a pomohli, když Češi porazili Slovensko 7-3 a skončili na třetím místě.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.