Američtí zákonodárci „zděšeni“ dopisem Muskovi Teslovi zpochybňují veletrh Xinjiang

Dva „zděšení“ američtí zákonodárci napsali dopis generálnímu řediteli Tesly Elonu Muskovi, v němž zpochybňují nedávné otevření showroomu společnosti v čínské oblasti Sin-ťiang.

Začátkem ledna Tesla Otevřel showroom v Xinjiang, kontroverzní oblast v Číně, která se často dostává pod přísný dohled kvůli porušování lidských práv. Tato oblast je v současnosti místem zadržování ujgurských muslimů, kteří byli zadržováni kvůli možným extremistickým a separatistickým myšlenkám. Rada pro zahraniční vztahy (CFR).

Otevření showroomu Dal jsem důrazné varování Každému americkému subjektu, který plánuje otevřít operace v regionu, od tiskové mluvčí Bílého domu Jen Psaki, která řekla, že společnosti, které se nevypořádají s nucenou lidskou prací nebo porušováním lidských práv, mohou „čelit vážným právním rizikům týkajícím se reputace a zákazníků“.

Nyní Bill Pascrell Jr. (D-NJ) a Earl Blumenauer (D-OR 3rd District) napsali dopis Muskovi, v němž popisují rozhodnutí společnosti otevřít showroom jako „zavádějící“. Kromě toho, Pascrell Jr. A Blumenauer se ptá Muska ohledně budoucnosti Tesly v Číně.

„Jsme zděšeni, že Tesla otevřela showroom v kraji v srdci čínské internace Ujgurů v táborech a nucených pracích v továrnách,“ napsali Paskrill Jr. a Blumenauer. „Zatímco Čínská komunistická strana (ČKS) páchá genocidu na Ujgurských lidech a zvyšuje své nepřátelství vůči Americe a našim spojencům, vaše pomýlená expanze do Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang je špatným příkladem a dále posiluje ČKS v obtížné chvíli.

Human Rights Watch, mezinárodní nevládní organizace, která „obhajuje práva lidí ve 100 zemích po celém světě“, odhaduje, že v regionu je zadržován milion ujgurských muslimů.

„Důkazy o genocidě v Sin-ťiangu jsou dobře zdokumentovány. Od farmy po hotové zboží se zdá, že nucená práce v regionu je všudypřítomná na všech úrovních dodavatelského řetězce, a to kvůli zadržování více než milionu Ujgurů Komunistickou stranou Číny.“ jako nucenou práci uvězněných vězňů ve vládním trestním systému Číňanů, zákonodárci napsali: „Mnoho důvěryhodných zpráv podrobně popisuje nucenou práci a další porušování základních lidských práv za vlády Komunistické strany Číny. Týdny poté, co se generální tajemník KSČ Si Ťin-pching prohlásil za doživotního diktátora a Stálý výbor politbyra KSČ zpřísnil své totalitní sevření téměř ve všech odvětvích, americké společnosti nemohou podporovat masivní porušování lidských práv KSČ.

READ  USA posílají „vzdušné prostředky“, aby pomohly hledat pohřešovanou indonéskou ponorku

Zatímco Nejméně 50 společností v žebříčku Fortune 500 Má operace v Sin-ťiangu, což způsobila nejnovější expanze Tesly v regionu Spousta povstání politiků. Tesla nevydala oficiální prohlášení ohledně svého showroomu v Sin-ťiangu.

Celá zpráva pro Muska je k dispozici níže.

V prosinci prezident Biden podepsal ujgurský zákon o prevenci nucené práce, který zakazuje dovoz z regionu Sin-ťiang, pokud společnosti neprokáží, že jejich výrobky nebyly vyrobeny nucenou prací.

2022.01.19_bp_eb_to_tesla podle Joy Clinder na Scribd

Američtí zákonodárci „zděšeni“ dopisem Muskovi Teslovi zpochybňují veletrh Xinjiang


You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.