Američtí zákonodárci „zděšeni“ dopisem Muskovi Teslovi zpochybňují veletrh Xinjiang

Dva „zděšení“ američtí zákonodárci napsali dopis generálnímu řediteli Tesly Elonu Muskovi, v němž zpochybňují nedávné otevření showroomu společnosti v čínské oblasti Sin-ťiang.

Začátkem ledna Tesla Otevřel showroom v Xinjiang, kontroverzní oblast v Číně, která se často dostává pod přísný dohled kvůli porušování lidských práv. Tato oblast je v současnosti místem zadržování ujgurských muslimů, kteří byli zadržováni kvůli možným extremistickým a separatistickým myšlenkám. Rada pro zahraniční vztahy (CFR).

Otevření showroomu Dal jsem důrazné varování Každému americkému subjektu, který plánuje otevřít operace v regionu, od tiskové mluvčí Bílého domu Jen Psaki, která řekla, že společnosti, které se nevypořádají s nucenou lidskou prací nebo porušováním lidských práv, mohou „čelit vážným právním rizikům týkajícím se reputace a zákazníků“.

Nyní Bill Pascrell Jr. (D-NJ) a Earl Blumenauer (D-OR 3rd District) napsali dopis Muskovi, v němž popisují rozhodnutí společnosti otevřít showroom jako „zavádějící“. Kromě toho, Pascrell Jr. A Blumenauer se ptá Muska ohledně budoucnosti Tesly v Číně.

„Jsme zděšeni, že Tesla otevřela showroom v kraji v srdci čínské internace Ujgurů v táborech a nucených pracích v továrnách,“ napsali Paskrill Jr. a Blumenauer. „Zatímco Čínská komunistická strana (ČKS) páchá genocidu na Ujgurských lidech a zvyšuje své nepřátelství vůči Americe a našim spojencům, vaše pomýlená expanze do Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang je špatným příkladem a dále posiluje ČKS v obtížné chvíli.

Human Rights Watch, mezinárodní nevládní organizace, která „obhajuje práva lidí ve 100 zemích po celém světě“, odhaduje, že v regionu je zadržován milion ujgurských muslimů.

„Důkazy o genocidě v Sin-ťiangu jsou dobře zdokumentovány. Od farmy po hotové zboží se zdá, že nucená práce v regionu je všudypřítomná na všech úrovních dodavatelského řetězce, a to kvůli zadržování více než milionu Ujgurů Komunistickou stranou Číny.“ jako nucenou práci uvězněných vězňů ve vládním trestním systému Číňanů, zákonodárci napsali: „Mnoho důvěryhodných zpráv podrobně popisuje nucenou práci a další porušování základních lidských práv za vlády Komunistické strany Číny. Týdny poté, co se generální tajemník KSČ Si Ťin-pching prohlásil za doživotního diktátora a Stálý výbor politbyra KSČ zpřísnil své totalitní sevření téměř ve všech odvětvích, americké společnosti nemohou podporovat masivní porušování lidských práv KSČ.

READ  Rusko říká, že doufá, že v lednu zahájí rozhovory se Spojenými státy a NATO

Zatímco Nejméně 50 společností v žebříčku Fortune 500 Má operace v Sin-ťiangu, což způsobila nejnovější expanze Tesly v regionu Spousta povstání politiků. Tesla nevydala oficiální prohlášení ohledně svého showroomu v Sin-ťiangu.

Celá zpráva pro Muska je k dispozici níže.

V prosinci prezident Biden podepsal ujgurský zákon o prevenci nucené práce, který zakazuje dovoz z regionu Sin-ťiang, pokud společnosti neprokáží, že jejich výrobky nebyly vyrobeny nucenou prací.

2022.01.19_bp_eb_to_tesla podle Joy Clinder na Scribd

Američtí zákonodárci „zděšeni“ dopisem Muskovi Teslovi zpochybňují veletrh Xinjiang


You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.