Američtí regulátoři varují, že by si banky měly dávat větší pozor na rizika nákazy kryptoměnami

Američtí regulátoři varují, že by si banky měly dávat větší pozor na rizika nákazy kryptoměnami

od Hannah Lang

(Reuters) – Američtí regulátoři v úterý varovali, že banky by měly být ostražitější ohledně rizik podvodů, právní nejistoty a zavádějících informací ze strany kryptofirem, jen dva měsíce po kolapsu kryptoměnové burzy FTX, který ohromil finanční svět.

Ve svém prvním společném prohlášení o kryptoměnách Federální rezervní systém, Federální korporace pro pojištění vkladů (FDIC) a Úřad pro kontrolu měn (OCC) všechny uvedly, že mají obavy o integritu a integritu bankovních obchodních modelů, které jsou silně koncentrované. v kryptoměnách. .

Regulátoři dodali, že banky, které vydávají nebo drží kryptotokeny uložené ve veřejných decentralizovaných sítích, jsou „velmi pravděpodobně nekonzistentní“ s bezpečnými a zdravými bankovními praktikami, což by mohlo zasadit ránu pokračujícímu úsilí mnoha věřitelů poskytovat zákazníkům krypto služby.

Prohlášení přichází po měsících neochoty regulátorů vydávat jednotné pokyny nebo pravidla pro kryptoměny, i když banky vyjádřily svou touhu po větší jasnosti.

OCC dříve uvedlo, že banky musí získat regulační souhlas, než se zapojí do určitých činností souvisejících s kryptoměnami, jako je držení tokenů jménem zákazníků, zatímco Fed nařídil bankám, aby informovaly své orgány dohledu před tím, než budou pokračovat v jakémkoli úsilí souvisejícím s kryptoměnami.

Regulátoři uvedli, že dohlížejí na banky, které mohou být vystaveny rizikům souvisejícím s kryptoměnami, a pečlivě prověřují návrhy bank, aby se zapojily do kryptoměnových aktivit, uvádí společné prohlášení.

„Je důležité, aby rizika související se sektorem kryptoaktiv, která nelze zmírnit nebo kontrolovat, nebyla přenesena do bankovního systému,“ uvedli regulátoři.

Prohlášení přichází v době, kdy si společnosti zabývající se digitálními aktivy uvědomují významné pády, zejména směny kryptoměn FTX. Zakladatel společnosti Sam Bankman-Fried v úterý u federálního soudu na Manhattanu prohlásil, že není vinný z osmi obvinění z trestného činu, včetně podvodu a spiknutí za účelem praní špinavých peněz.

READ  amex delta gold vs. Amex Delta Platinum – poradce Forbes

Federální rezervní systém, FDIC a OCC zdůraznily mnohá rizika spojená s kryptoměnami, včetně volatility trhů s digitálními aktivy, rizik nákazy v tomto sektoru a špatného řízení rizik.

Regulátoři uvedli, že podle potřeby zveřejní další prohlášení o aktivitách bank souvisejících s kryptoměnami a budou pokračovat ve spolupráci s dalšími agenturami na otázkách kryptoměn.

(Zpráva Hannah Lang ve Washingtonu; střih Andrea Ricci, Lanan Nguyen a Lisa Shumaker)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *