Americký koronavirus: USA by mohly po dobu příštích šesti týdnů vidět 200 000 případů Covid-19 denně, říká bývalý ředitel CDC

“Budeme to mít těžké. Je možné, že kdyby naše trajektorie byla podobná trajektorii ve Velké Británii, mohli bychom vidět až 200 000 případů denně,” uvedl Dr. Tom Frieden a dodal, že USA pravděpodobně zvítězí. „Strašný počet obětí“ dříve v pandemii neuvidíme díky počtu rizikových lidí, kteří byli očkováni.

Ale řekl: „Uvidíte stálý nárůst úmrtí, a jedná se o úmrtí, kterým se dá předcházet.“

Podle údajů Johns Hopkins University bylo v USA za jediný den naposledy zaznamenáno více než 200 000 nových případů infekce.

Varianta delta je považována za přenositelnější než u jiných plemen – převážně, řekl Frieden, do té míry, že nalézá hlavně neočkované lidi.

Velká část země zůstává zranitelná i přes naléhavé stimulační programy a zdravotnické odborníky. Pouze 49,1% americké populace je plně očkováno, tvrdí Centra USA pro kontrolu a prevenci nemocí. CDC uvedlo, že denní míra očkování se zpomaluje, přičemž přibližně dvě třetiny oprávněné populace dostaly alespoň jednu dávku.

Ředitel Centra pro výuku vakcín v dětské nemocnici v Pensylvánii Dr. Paul Offit uvedl, že míra očkování zašla příliš daleko a to by mohlo mít vážné následky.

“Nyní jsme v bodě, kdy je 25 nebo 30 procent populace, kteří tvrdí, že nechtějí být očkováni, že jsou v pořádku, když dovolí tomuto viru, aby se i nadále šířil, dále škodil a nejhorší je všichni, pokračovat ve vytváření variant, které budou imunní způsobené vakcínou.

Lidé, kteří byli očkováni, pravděpodobně zaplatí za tyto možnosti cenu, uvedla doktorka Lena Wen, lékařská analytička CNN. Řekla, že ačkoli vakcíny poskytují silnou ochranu proti viru, přítomnost lidí, kteří nejsou imunní, může šířit infekci a očkovaní lidé mohou onemocnět nebo přenést infekci na své blízké.

READ  Hubble Space Telescope tiše naviguje v bezpečném režimu poté, co selžou snahy o přepnutí na náhradní paměťové moduly • Protokol

„Lidé tím, že říkají:„ Nebudu očkováni, “se ve skutečnosti rozhodli ohrozit všechny ostatní a prodlužují epidemii,“ uvedla Wen.

Navzdory rizikům, která představuje velká část lidí, kteří nejsou imunizováni, Frieden uvedl, že vakcíny mohou stále pomáhat zmírňovat účinky pandemie.

„Za každý případ (případ), který v nadcházejících týdnech skončí smrtí, by stovky lidí zemřely, kdyby neexistovaly žádné vakcíny,“ řekl Frieden.

Vládní agentury začínají přijímat požadavky na očkování

Někteří odborníci na zdravotnictví navrhli, že očkování lidí za účelem práce na určitých místech nebo do školy je nezbytným opatřením k dosažení úplné preventivní úrovně očkování v zemi. Nyní některé vládní agentury tento návrh přijímají.

V srpnu bude Kalifornie vyžadovat, aby všichni státní zaměstnanci a zdravotničtí pracovníci poskytli důkaz o svém stavu očkování nebo podstoupili pravidelné testování, uvedl v pondělí guvernér Gavin Newsom.

Neočkovaní zaměstnanci státu budou muset absolvovat test alespoň jednou týdně a budou muset vždy nosit masky N95. Státní úředníci ve zdravotnictví uvedli, že neočkovaní pracovníci ve zdravotnictví budou muset podstoupit testy nejméně dvakrát týdně.

Starosta Bill de Blasio uvedl, že podobný požadavek bude prosazován v New Yorku, kde bude mít veškerá pracovní síla městských agentur, včetně škol, hasičů a policistů, možnost volby mezi očkováním nebo pravidelným testováním.

Stát Kalifornie vyžaduje doklad o očkování proti Covid-19 nebo pravidelné testování všech státních zaměstnanců a zdravotnických pracovníků
Ministr pro záležitosti veteránů Dennis McDonough oznámil v pondělí Že očkování proti Covid-19 bude pro některé zdravotnické pracovníky v agentuře povinné. Mezi tyto pracovníky patří „lékaři, zubaři, pediatři, optometristy, registrované zdravotní sestry, asistenti lékařů, rozšířené zubní asistentky a chiropraktici – kteří pracují v zařízeních pro správu zdraví veteránů, navštěvují zařízení VHA nebo poskytují přímou péči o služby VA.“

“Pověřujeme očkování zaměstnanců společnosti Door 38, protože je to nejlepší způsob, jak udržet veterány v bezpečí, zejména když se delta varianta šíří po celé zemi,” uvedl McDonough.

READ  Argentina, Nepál a další zaznamenávají rychlý nárůst v případech, jako je Indie

Navzdory počáteční neochotě podporovat mandáty k očkování, Bílý dům v pondělí uvedl, že podporuje námitku vznesenou v pondělí širokou škálou lékařských společností, že vakcíny by měly být povinné pro všechny americké zdravotnické pracovníky.

„Tyto akce jsou podle našeho názoru určeny k zajištění bezpečnosti pacientů a personálu a ve skutečnosti očekávám, že naši federální poskytovatelé zdravotní péče zváží podobné požadavky jako u jiných vakcín,“ uvedla tisková mluvčí Bílého domu Jen Psaki. „Určitě si myslíme, že úředníci ve zdravotnictví jsou v první linii zranitelnosti vůči Covidovi, a rozhodně podporujeme tato opatření těmito nemocničními asociacemi.“

Nechte se nepokrytě skrýt

Pokud bude míra očkování nízká a počet případů bude i nadále stoupat, někteří odborníci tvrdí, že návrat k maskám může být nezbytnou vrstvou ochrany pro každého.

„Jediným způsobem, jak skrýt neočkované, je skrýt všechny,“ řekl Rayner v neděli.

Expert říká, že pokud jste nebyli očkováni proti Covid-19, neměli byste chodit do baru nebo restaurace

Mnoho míst se snažilo přivést své obyvatele zpět k zakrytí obličeje.

Skupina osmi správců zdraví v Puget Sound ve Washingtonu doporučuje maskovat uvnitř bez ohledu na stav očkování.

„Zdravotníci v okresech King, Pierce, Snohomish, Kitsap, Clallam, Jefferson, San Juan a Grays Harbor spojili své síly, aby poskytli nejlepší rady v oblasti veřejného zdraví na ochranu vás, vaší rodiny a našich komunit,“ uvedla skupina. v společné prohlášení.

Savannah v Gruzii doporučení překročila a místo toho okamžitě uvedla do platnosti mandát masky.

Během pondělní tiskové konference starosta Savannah Van Johnson uvedl, že všichni, bez ohledu na stav očkování, by měli nosit obličejové kryty ve všech zařízeních městské správy, stejně jako ve školách Savannah City a v centrech předškolního věku. Mandát se nevztahuje na podniky nebo soukromé nadace, ale starosta důrazně vyzývá vlastníky, aby implementovali požadavky na masky.

V St. Louis byl také zaveden městský a krajský úředník stav vnitřní masky To vstoupilo v platnost v pondělí, ale generální prokurátor Missouri Eric Schmidt podal žalobu v naději, že to zastaví.
3 největší školní čtvrti plánují objednat masky.  Ostatní velké okresy však nesmějí vydávat mandáty masek

Schmidt ve svém prohlášení vydaném v pondělí večer kritizoval opětovné povolení masky jako „nepřiměřené, svévolné, nestálé, neústavní a nezákonné“.

READ  Nedostatek vitaminu B12 „Blowning heart“ může být známkou toho, že máte nedostatek vitaminu B12

„Toto pokračující zneužívání vlády je nepřijatelné a protiústavní, zejména tváří v tvář široce dostupné vakcíně,“ uvedl Schmidt ve svém prohlášení oznamujícím žalobu. „Neexistuje absolutně žádný vědecký důvod, proč nadále nutit děti nosit masky ve škole,“ dodal.

Mnoho zdravotnických odborníků a agentur ano doporučeno Používání masek k prevenci infekce, zejména u dětí, které jsou na očkování příliš malé.

Do této zprávy přispěli Deidre MacPhillips, Kevin Liptak, Sarah Moon, Jane Silva, Tina Burnside a Keith Allen.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *