Americký koronavirus: S více posilovacími výstřely Covid-19 na obzoru jeden odborník říká, že míchání a dávkování může být účinným přístupem

„Doufám, že když FDA a CDC zkontrolují údaje o Moderně a Johnson & Johnson, umožní smíšený a sladěný přístup,“ řekla v pátek lékařská analytička CNN Dr. Lena Win.

14. a 15. října se sejdou poradci FDA pro vakcíny, aby prodiskutovali žádosti o posilovače z Janssen, Moderna a J & J. vakcinační paže. 20. a 21. října jsou naplánováni na odborníky na vakcíny v amerických centrech pro kontrolu a prevenci nemocí, aby prodiskutovali stejný postup.

Wayne, který je také bývalým komisařem pro zdraví města Baltimore, řekl, že umožnění možnosti mix-and-match je vhodnější pro ty, kteří zpočátku dostávali vakcíny Pfizer nebo Moderna, pokud posilovač nebyl k dispozici, kam chodí pro své vakcíny. Výstřel.

„Vakcíny mRNA by měly být zaměnitelné,“ řekla.

Vakcíny Pfizer i Moderna Pomocí genetického materiálu zvaného messenger RNA (mRNA) k dodání imunity, ale používají různé dávky a mírně odlišné formulace. Vakcína Janssen společnosti J&J používá k přenosu genetických pokynů do těla inaktivovaný virus nachlazení zvaný adenovirus – virový vektor.

Wen však varuje, že lidé, kteří dostali vakcínu J&J, možná budou muset zvážit rizika spojená s užíváním jejího posilovače.

„Víme, že existuje souvislost mezi vakcínou Johnson & Johnson a velmi vzácnou, ale velmi závažnou poruchou srážlivosti krve u žen mladších 50 let,“ řekl Wayne CNN. Dodala, že zatímco byla plně očkovaná vakcínou Johnson & Johnson, byla by raději, kdyby měla jinou posilovací vakcínu.

Dr. Anthony Fauci, ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční choroby, koncem minulého měsíce řekl, že probíhají studie „mix-and-match“.

„Studie mix-and-match, která se dívá na Modernu jako posílení proti ostatním třem, že data jsou nyní k dispozici,“ řekl Fauci na briefingu Bílého domu o Covid-19.

Data nebyla zveřejněna ani předložena Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

vlastně, Zobrazí se data CDC více než 6 Jeden milion plně očkovaných Američanů dostal posilovací dávku. V průměru 417 237 lidí dostává posilovací dávku každý den, zatímco pouze 282 317 lidí začíná očkovací sérii každý den a 295 072 je plně očkováno každý den.

Někteří imunokompromitovaní lidé navíc mohou dostat třetí dávku, i když to není technicky považováno za posilovací dávku, protože je možné, že na první dvě dávky plně nereagovali.

READ  Vyhynulý tvor „hobit“ byl nalezen ve Wyomingu v důsledku dinosaurů

Zranění celkově klesá, ale odborníci varují před nečinností

Odborníci však varují, že primární důraz na veřejné zdraví musí zůstat na získání primárních vakcín do náruče milionů Američanů, kteří nikdy nebyli očkováni.

„Jako země rozhodně míříme správným směrem – konečně,“ řekl Wen. „Problém je však v tom, že lidé se opravdu musí podívat na to, kde jsou. Protože ačkoli existují některá místa, která si velmi dobře vedou s vysokou mírou očkování a nízkou mírou nakažlivosti, existují i ​​jiná místa, která stále mají trend špatným směrem.“ . „

Případy koronaviru a hospitalizace poté, co začátkem léta vyskočily s rozšířením vysoce nakažlivé delta varianty, v posledních týdnech poklesly.

Podle údajů Univerzity Johna Hopkinse měla země v týdnu, který končí v pátek, průměrně 95 917 nových případů denně-44% pod průměrným vrcholem delta-poháněné vlny.

Podle ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb se počet pacientů s onemocněním Covid-19 v amerických nemocnicích-67 321 v pátek-snížil o 35% z maxima delta vlny dosaženého v září.

Odborníci, včetně Wayna a amerického generálního chirurga Dr. Viveka Murthyho, však varují před nedbalostí, protože stále existují oblasti ukazující vzestupné trendy úmrtí a hospitalizací.

Méně hospitalizací na Covid-19, více očkování ukazuje, že se USA mohou v době pandemie obrátit, ale odborníci varují: '  Stále jsme v Americe

„Naštěstí vidíme případy a hospitalizace, ale to není důvod, abychom sundali nohu z plynu nebo uvolnili stráže,“ řekl Murthy začátkem tohoto týdne.

Vyšší státní zdravotní úředník v pátek uvedl, že v posledních týdnech se počet infekcí v Alabamě snížil, ale lidé stále na tuto nemoc umírají vysokou rychlostí.

„Naštěstí jsme zaznamenali pokles počtu hospitalizací … počet pacientů pobývajících ve státě klesl na něco přes 1 000 pacientů ve státě,“ řekl dr. Scott Harris, státní zdravotní úředník. Číslo je stále vysoké, připustil, „ale je to asi o dvě třetiny nižší, než jaké jsme viděli zhruba před měsícem“.

READ  Pokyny k masce CDC se přezkoumávají, protože počty COVID klesají, začíná chladné období

„Bohužel jsme opravdu nezaznamenali změnu v počtu úmrtí,“ dodal.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví uvedl, že Pennsylvania zaznamenala nejvyšší počet hospitalizací od Covid-19 od února. Z 3 001 lidí hospitalizovaných s virem podle úředníků bylo 680 ve čtvrtek na jednotkách intenzivní péče.

Lahvička obsahující vakcínu Moderna Covid-19 je umístěna na stůl na klinice pro osoby s bezdomovectvím v parku San Julian v Los Angeles v Kalifornii.

Rasová a etnická nerovnost Covid-19 se zmenšuje, ale stále je široká

Mezitím černé a hnědé komunity nesou hlavní tíhu pandemie Covid-19. Rasové a etnické menšinové skupiny měly vyšší míru hospitalizace pro Covid-19 a požadovaly více péče v nouzovém oddělení pro Covid-19 ve srovnání s bílými lidmi, podle CDC. Studie Publikováno v dubnu.

Nová analýza zveřejněná v pátek Nadací Kaiser Family Foundation ukazuje, že rozdíl v případech a úmrtí na Covid-19 mezi černochy, Latinosy a bílými se zužuje.

Covid-19 vzal rodičům nebo prarodičům 140 000 amerických dětí a nejvíce byly postiženy menšiny

Vědci z KFF zjistili, že ačkoli mezi různými rasovými skupinami stále existují rozdíly, rozdíl se u hispánských a hispánských lidí zlepšuje, a to na základě analýzy údajů o případech a úmrtí z CDC minulý měsíc. Infekce Covid-19 však zůstává mezi americkými indiány a aljašskými domorodci stále vysoká.

Nejnovější údaje ve zprávě z 25. září ukazují míru infekce 96,1 infekce Covid-19 na 100 000 bílých lidí. V hispánštině byl tento údaj 90,8; U černých to bylo 92,7.

Indiánské a Aljašské domorodé komunity měly nejvyšší počet případů na 100 000 lidí, a to na 181. Nejméně případů zaznamenali Asiaté: 42,9 na 100 000 lidí.

Mezitím a Zpráva z Centra pro kontrolu nemocí Čtvrtek ukázal, že děti z rasových a etnických menšin častěji přicházejí o rodiče nebo prarodiče, kteří se o ně starají.

Údaje Národního centra pro statistiku zdraví do června ukázaly, že děti z rasových a etnických menšin představovaly 65% ​​těch, kteří ztratili primární pečovatele, zatímco bílé děti představovaly 35%. A to navzdory menšinám představujícím pouze 39% americké populace.

Lauren Mascarenhas, Virginia Langmaid, Maggie Fox, Melissa Alonso a Laura Stadley přispěly k této zprávě.

READ  Studie ukázala, že pouze 7% naší DNA je jedinečných pro moderní lidi

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *