Americký koronavirus: Odborníci varují, že vlna infekcí Covid-19 pro neočkované osoby právě začíná

„Myslím, že uvidíme toto velké, prudké zrychlení,“ řekl doktor Peter Hotez, spoluředitel Centra pro rozvoj vakcín v dětské nemocnici v Texasu. Anderson Cooper z CNN v pátek. „I když jsou teď na jihu věci špatné, u mnoha neočkovaných jedinců jsou na pokraji zhoršení.“
Úředníci v jižních státech, kde míra očkování obecně zaostává za jinými částmi země, pracují na tom, aby se zpráva dostala dál. Případy Covid-19 na Floridě za poslední týden vyskočily o 50%, podle Abych zmínil zdravotní údaje.

V Gruzii se míra případů za posledních 14 dní více než ztrojnásobila, oznámilo v pátek státní ministerstvo zdravotnictví, které vyzvalo obyvatele, aby se nechali očkovat, protože varianta delta je přenosnější než předchozí kmeny Covid-19.

Gruzínský komisař pro zdraví dr.

Podobně může na krizi reagovat více Američanů Nedávná data Z amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí vyplývá, že frekvence očkování je na vzestupu. Očkování začíná sedmidenním průměrem více než 418 000 lidí denně, což je nejvyšší denní tempo od 5. července.

Podle údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je do víkendu plně očkováno 49,5% Američanů všech věkových kategorií. Téměř 33% osob oprávněných k očkování – osoby ve věku 12 a více let – dosud nedostalo alespoň jednu dávku.

Vrácení mandátu masky očkovaným a neočkovaným

Kvůli zvýšené přenositelnosti varianty delta úředníci nabádají všechny Američany – bez ohledu na stav očkování – aby věděli o svém okolí.

Aerosoly obsahující Covid-19 mohou cestovat stejně snadno jako cigaretový kouř, řekl v pátek Michael Osterholm, ředitel Centra pro výzkum a politiku infekčních nemocí na univerzitě v Minnesotě.

„Pokud chcete pochopit, co je to aerosol, myslete na někoho, kdo kouří,“ řekl Osterholm CNN. „Pokud cítíte cigaretu, kde jste, dýcháte vzduch někoho jiného, ​​kdo může mít virus.“

New Orleans EMS nemůže držet krok s hovory kvůli nárůstu Covid-19, protože starosta obnovuje mandát masky

Osterholm poznamenal, že zatímco přenos viru uvnitř budov je hlavní výzvou, existují příklady přenosu Covid-19 venku, kdy jsou lidé blízko sebe po dlouhou dobu.

READ  Slunce uvolňuje hlavní sluneční erupci ze slunečních skvrn obrácených k Zemi

Z tohoto důvodu se mandáty masek vracejí ve více městech.

V pátek města Birmingham, New Orleans a Louisville oznámit vše Plánuje obnovit stavy masky, aby se omezily interní přenosy.

„Pokud uděláme kroky nezbytné k rozdrcení množství nemocí, které tam nyní jsou, dokážeme to během několika týdnů, pokud jsme všichni očkovaní, pokud budeme nosit roušky,“ řekla ředitelka CDC doktorka Rochelle Walinsky Fox. Páteční novinky.

CDC tento týden Změnila směr Při použití masky se očkovaným osobám doporučuje, aby pokračovaly v nošení roušek uvnitř v oblastech s trvalým nebo vysokým přenosem viru.
Nedávná studie ukázala, že delta proměnná může produkovat Podobné množství virů U očkovaných i neočkovaných osob však údaje ze skutečného světa ukazují, že u neočkovaných osob je větší pravděpodobnost vzniku závažných onemocnění.

Více než 80% populace USA-asi 274 milionů lidí-žije v kraji, který je považován za „vysoký“ nebo „významný“ přenos Covid-19, podle analýzy dat zveřejněných v pátek CDC CNN.

Jednotky intenzivní péče jsou opět plné

S rozšířením variabilní delty se hospitalizace hromadí na alarmující úrovně.

Mississippi, která má jednu z nejnižších očkovaností mezi americkými státy, se potýká s velmi vysokou úrovní pacientů s Covid-19 vyžadujících hospitalizaci.

Údaje z pátečního ministerstva zdravotnictví Mississippi ukázaly, že z 827 lůžek JIP na celostátní úrovni je v současnosti k dispozici 107, což je zhruba 13%. Všech 88 lůžek na jednotce intenzivní péče v Medical Center University of Mississippi, největším ve státě, je zaplněno.

Státní zdravotní úředník Thomas Dobbs ve čtvrtek uvedl, že hospitalizace se začínají objevovat v mladších věkových skupinách. Poznamenal údaje, které ukazují, že 88% hospitalizací je mezi neočkovanými lidmi a že to má „významný dopad na starší, očkované Mississippiany“.

V Texasu Austin Public Health říká, že oblast čelí nejnižší kapacitě lůžka na JIP od začátku pandemie, přičemž je k dispozici pouze 16.

Baton Rouge Dětská nemocnice se blíží kapacitě, téměř se zvyšuje počet případů Covid před školním rokem

„Naše kapacita JIP dosáhla kritického bodu, kde se dramaticky zvýšila úroveň rizika pro celou komunitu, nejen pro ty, kteří potřebují léčbu Covid,“ řekl v pátek Dr. Desmar Wooks, krajský zdravotní úřad County Austin Travis. „Pokud se nám nyní nepodaří sejít se jako komunita, ohrožujeme životy blízkých, kteří mohou potřebovat kritickou péči.“

V celém státě mělo mnoho oblastí s úrazovými službami v pátek k dispozici méně než deset lůžek na JIP, ke mě Texas Health Data. Mezi postižené oblasti patří Amarillo, Wichita Falls, Abilene, Killeen, Waco, Beaumont a Victoria.

Zdravotnická zařízení na Floridě se i nadále připravují na nárůst, protože nemocniční systém AdventHealth zastavil všechny operace a procedury, které nejsou nouzové, kvůli vysokému počtu hospitalizací s Covid-19.

READ  Američtí chirurgové transplantovali prasečí ledvinu člověku s mozkovou smrtí v 61denním testu

Dr. Neil Finkler, hlavní lékař společnosti AdventHealth Central Florida, v pátek uvedl, že více než 90% pacientů s Covid-19, kteří jsou v současné době v nemocnici, není imunizováno.

„Žádný z těchto pacientů si nemyslel, že by se nakazil virem, ale varianta delta se ukázala být tak nakažlivá, že i mladí a zdraví lidé, včetně těhotných, nyní začínají zaplňovat naše nemocnice,“ řekl Finkler.

K této zprávě přispěli Diana Hackney, Lauren Mascarenhas, Deidre MacPhillips, Jennifer Henderson, Raja Razek, Brandon Miller a Holly Silverman.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *