Americké ministerstvo obrany uvedlo, že čínská stíhačka zachycovala americké průzkumné letouny „nebezpečným manévrem“.

Americké ministerstvo obrany uvedlo, že čínská stíhačka zachycovala americké průzkumné letouny „nebezpečným manévrem“.CNN

Čínská stíhačka minulý týden zachytila ​​americké průzkumné letadlo nad Jihočínským mořem a provedlo „nebezpečný manévr“, který donutil americké letouny k úhybné akci, podle indo-pacifického velitelství, velení odpovědného za dohled nad vojenskými operacemi USA ve Spojených státech. států. Plocha.

21. prosince proletěla stíhačka J-11 čínského námořnictva do 20 stop od nosu průzkumného letounu RC-135 Rivet Joint Reconnaissance amerického letectva s asi 30 lidmi na palubě. V reakci na to musel RC-135 podniknout „úhybné manévry, aby se vyhnul srážce“, uvedl Indubacom ve čtvrtečním prohlášení.

Indubacom uvedl, že RC-135 byl v mezinárodním vzdušném prostoru nad Jihočínským mořem a „zákonně prováděl rutinní operace“.

Video incidentu z INDOPACOM ukazuje J-11 odlétající z nosu RC-135. Když se obě letadla přiblížila, představitel obrany řekl, že je „nepravděpodobné“, že by čínské letadlo dokázalo udržet bezpečné vizuální oddělení od většího, těžšího amerického letadla, které udržovalo kurz a rychlost. RC-135 poté podnikne úhybnou akci, aby se vyhnul kolizi, a klesá pryč od čínského letadla.

Většina interakcí letadel, včetně interakcí mezi Spojenými státy a ČínaProbíhá bezpečným a profesionálním způsobem, uvedl úředník. Ale v případech, jako je tento, kdy je rozhodnuto, že to není bezpečné, Spojené státy reagují diplomatickými a vojenskými kanály prostřednictvím komunikačních linek s Pekingem.

„Máme v úmyslu to v tomto případě udělat,“ řekl úředník.

Čína si nárokuje velkou část Jihočínského moře jako součást svých teritoriálních vod, včetně několika ostrovů ve sporných vodách, z nichž některé Peking militarizoval.

Spojené státy neuznávají tyto územní nároky a provádějí tam běžné operace, včetně operací za svobodu plavby přes Jihočínské moře.

„Spojené síly USA v Indo-Pacifiku jsou oddány svobodnému a otevřenému Indo-Pacifiku a budou i nadále létat, plavit se a operovat v mezinárodním moři a vzdušném prostoru s náležitým ohledem na bezpečnost všech lodí a letadel podle mezinárodního práva,“ stojí v prohlášení. řekl.

READ  EFCC Choi Saraki na obvinění ze zpronevěry a praní peněz

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *