Americká letadlová loď připlouvá do Jižní Koreje, aby provedla vojenské cvičení

Americká letadlová loď připlouvá do Jižní Koreje, aby provedla vojenské cvičení

Soul, Jižní Korea (AFP) – Americká letadlová loď s jaderným pohonem připlula v sobotu do Jižní Koreje. Trojité cvičení Za účasti Japonska v rámci zintenzivnění vojenského výcviku čelit severokorejským hrozbám, které eskalovaly po uzavření bezpečnostní dohody s Ruskem.

Přílet úderné skupiny USS Theodore Roosevelt do Pusanu přišel následující den Jižní Korea si předvolala ruského velvyslance Na protest proti velké dohodě mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem tento týden.

dohoda Provádí vzájemnou obrannou pomoc ve válce. Jižní Korea tvrdí, že dohoda představuje hrozbu pro její bezpečnost, a varovala před možností, že se tak stane Zvažte odeslání zbraní na Ukrajinu Pomoci v boji proti ruské invazi v reakci na tento krok, který by jistě poškodil její vztahy s Moskvou.

Po setkání svých ministrů obrany v Singapuru začátkem června oznámily Spojené státy, Jižní Korea a Japonsko cvičení „Edge of Freedom“.

a Rooseveltova úderná skupina Zúčastní se cvičení, které by mělo začít v průběhu června. Konkrétní detaily výcviku jihokorejská armáda bezprostředně nepotvrdila.

Kontradmirál. Christopher Alexander, velitel 9th ​​Carrier Group, uvedl, že cílem cvičení je zlepšit taktické dovednosti lodí a zlepšit interoperabilitu mezi námořnictvem obou zemí, „abychom zajistili, že jsme připraveni reagovat na jakoukoli krizi nebo mimořádnou událost“.

Přílet letadlové lodi demonstruje silný obranný postoj spojenců a „pevnou připravenost reagovat na pokročilé severokorejské hrozby“, uvedlo jihokorejské námořnictvo v prohlášení. Návštěva letadlové lodi přichází sedm měsíců poté, co další americká letadlová loď, USS Carl Vinson, připlula do Jižní Koreje na demonstraci síly proti Severní Koreji.

Mluvčí Pentagonu, generálmajor Pat Ryder, v prohlášení uvedl, že po dokončení cvičení odjede Rooseveltova úderná skupina na Blízký východ, „aby pokračovala v posilování regionální stability, odrazování od agrese a ochraně volného pohybu obchodu v regionu“. .

READ  Před květnovými volbami rozpustit thajský parlament

Rooseveltova úderná skupina také Zúčastnil jsem se triatlonového cvičení S jihokorejským a japonským námořnictvem v dubnu ve sporném Východočínském moři, protože rostou obavy ohledně územních nároků Číny.

Tváří v tvář rostoucím severokorejským hrozbám Spojené státy, Jižní Korea a Japonsko rozšířily společná cvičení a posílily viditelnost strategických vojenských prostředků USA v regionu ve snaze zastrašit Sever. Spojené státy a Jižní Korea také aktualizují své strategie jaderného odstrašení, protože Soul usiluje o silnější ujištění, že Washington použije své jaderné kapacity rychle a rozhodně k obraně svého spojence před jaderným útokem Severní Koreje.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *