Američan Jenson Proxby porazil na Australian Open Caspera Rudda

Jejich střet byl drsným zápasem plným shromáždění, které natáhly počet výstřelů do dvouciferných čísel. Přestože Broxby vyhrál drtivou většinu z nich – obrovský výkon proti utkání jako Rudd – nedokázal proměnit žádný ze tří mečbolů, které měl na podání za stavu 5-3 ve třetím setu.

Rozrušený Brooksby seděl ve svém křesle na výměnu a křičel „Jak, jak?“

Rudd vyhrál třetí set v tie-breaku, což mohl být signál pro Broxbyho, aby ustoupil. Místo toho se po přestávce v šatně vrátil na kurt a dvakrát za sebou brejkl Rudda, aby se dostal do vedení 3:0. Poté, co ztratil své podání, se Ruud znovu zlomil v Love, aby znovu získal plnou kontrolu nad zápasem.

„Jsem opravdu hrdý na své mentální odhodlání, když jsem boj ve třetím setu nevyšel podle mých představ, abych situaci otočil,“ řekl Broxby.

Bylo to vrcholné vítězství Brooksbyho kariéry a pro nasazenou dvojku to byl špatný den. Nasazená dvojka Ons Jabeur byla po půlnoci poražena v ženském turnaji dvouhry 6-1, 5-7, 6- 1, Markéta Vondroušová , vlevo česky.

Tenis je vyčerpávající a náladový sport plný překvapení a spodní čtvrtina mužské dvouhry je nyní skvělou příležitostí pro outsidery, včetně 66. nasazeného Murrayho a pěti nezařazených Američanů: Brooksby, Ben Sheltona JJ Wolf, Michael Mmoh a Tommy Paul.

Překvapením je, že americká vlna mužů v Melbourne nezahrnuje jejich lídra: nasazeného č. 8 Taylora Fritze, který byl ve čtvrtek naštvaný v pěti setech, 6-7 (4), 7-6 (2), 6-4, 6 -7 (6), 6-2, od Alexeje Popyrina, dalšího australského účastníka divoké karty.