Aljaška je první zemí, která dala vakcíny Covid k dispozici téměř každému

Aljašský guvernér Mike Dunlevi (R-AK) hovoří v Bílém domě ve Washingtonu, 16. července 2020, během akce o zrušení předpisů, která má pomoci všem Američanům na jižním trávníku Bílého domu 16. července 2020 v Washington DC.

Jim Watson | Agence France-Presse | Getty Images

Aljaška se v úterý stala prvním státem, který s okamžitou platností poskytl vakcíny Covid všem osobám starším 16 let, kteří ve státě pracují nebo žijí.

„Tento historický krok je pro Aljašku dalším celonárodním krokem,“ řekl guvernér Mike Dunlevi Řekl ve svém prohlášeníDodal, že „nemohl být hrdější“ na reakci Aljašky na pandemii koronavirů.

Aljašský krok přichází v době, kdy jiné státy zavádějí vakcíny k vysoce rizikovým populacím, jako jsou starší lidé, pracovníci v první linii a lidé se základními zdravotními problémy.

The Státní ministerstvo zdravotnictví Uvádí kumulativně celkem 57 304 rezidentních případů, 2 461 nerezidentských případů a 301 úmrtí.

Aljaška začala s očkováním zdravotnických pracovníků a obyvatel pečovatelských domů v prosinci a poté postupně rozšiřovala způsobilost po etapách.

Stát říká, že se mu podařilo více než Dosud 290 000 dávek S nejméně 119 000 lidmi plně očkovanými. To znamená asi 23,6% Aljašanů dostalo alespoň jednu dávku A 16,4% bylo podle základního panelu státního očkování plně očkováno.

A úřad guvernéra poznamenal, že některé oblasti jsou již blízko 90% zaočkovanosti starších osob.

Díky vakcínám dostupným ve velkém měřítku pro všechny Alaskany, kteří zde žijí nebo pracují, nepochybně uvidíme růst naší ekonomiky a vzkvétání našeho podnikání, “uvedl Denilevi.

READ  NASA se srazí s kosmickou lodí v asteroidu, aby otestovala planetární obranu: co víš

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *