Alexej Navaľnyj je „jen strašná kostra“ při prvním soudním vystoupení od hladovky ve vězení

Moskva – Uvězněný vůdce ruské opozice Alexey Navalny Ve čtvrtek se objevil u soudu poprvé za měsíce a vypadalo to horší. Divoký kritik prezidenta Vladimira Putina se po nedávné hladovce zdál slabý poté, co se zúčastnil slyšení u moskevského soudu prostřednictvím videonahrávky z vězeňského komplexu desítky mil od hlavního města.

Minulý týden 44letý politik ukončil třítýdenní hladovku poté, co byl po týdnech požadování nezávislé lékařské péče u řady stížností nakonec podroben lékařskému vyšetření u lékařů mimo vězení.

Čtvrteční jednání se týkalo Navalného odvolání proti jeho únorovému odsouzení za pomluvu za urážku ruského veterána z druhé světové války.

Rusko Navalny
Na této fotografii poskytnuté okresním soudem Babuskinského v Moskvě 29. dubna 2021 je v televizi vidět vůdce ruské opozice Alexej Navaľnyj, který během slyšení o svém přesvědčení za pomluvu.

Tisková služba okresního soudu Papuskinsky prostřednictvím AP


„Jsem jen hrozný kostlivec,“ řekl Navalny, oholenou hlavu, která se na obrazovce objevila vychrtlá, soudu, kde ve čtvrtek seděla jeho manželka Julia. Řekl, že jeho váha klesla na asi 159 liber, což naznačuje, že už od sedmého ročníku nebyl lehký.

Navaľnyj řekl, že si z vězení vyžádal mrkev a jablka, aby mu pomohl zotavit se z hladovky, ale nic nedostal.

Začátkem tohoto roku byl kritik Kremlu odsouzen na dva a půl roku vězení za porušení ustanovení předchozího podmíněného trestu. Byl zatčen v lednu krátce po svém návratu do Moskvy z Berlína, kde se pět měsíců zotavoval z těžké otravy z doby sovětské éry nervovým agentem Novichokem.


Říjen 2020: Navalny popisuje, že je Bosoni …

14:00

Jeho zatčení vyvolalo řadu masových demonstrací po celé zemi na začátku tohoto roku a tisíce lidí minulý týden opět vyšly do ulic na podporu vůdce opozice.

Ruské orgány to popřely Navalnyho obvinění„A Spojené státy a jejich spojenci, že za otráveným útokem na hlavního domácího oponenta prezidenta stála vláda – dokonce i samotný Putin.

Ve svém čtvrtečním vyjádření k soudu Navalny řekl s odkazem na Putina: „Chtěl bych říci, můj drahý soudu, že váš král je nahý. Miliony lidí na to vlastně křičí, protože je to tak zřejmé.“

Soud zamítl jeho odvolání proti verdiktu pomluvy.

Navalnyho organizace je uzavřena

Mezitím byla Navalnyho protikorupční politická síť rozpuštěna, než soudní rozhodnutí prohlásilo, že jde o „extremistickou“ organizaci, oznámil ve čtvrtek politický spojenec Leonid Volkov.

Očekává se, že toto rozhodnutí vystaví všechny členy a příznivce organizace riziku až šesti let vězení.


Putinovy ​​zákroky proti kritikovi Navalnému pokračují

02:11

Začátkem tohoto týdne další ruský soud Protikorupční nadace Navalny byla zakázána (FBK) a její síť regionálních kanceláří pro kampaně z online publikování. Organizace mají rovněž zakázán přístup ke svým bankovním účtům.

Vladimir Ashurkov, spojenec Navaľného, ​​bývalý ředitel nadace, který žije v exilu mimo Rusko, na začátku tohoto týdne pro CBS News řekl, že věří, že Kreml podniká takové dramatické kroky, „protože v průběhu let Navaľnyj a naše organizace se ukázal jako nejdůležitější odpůrce Vladimíra Putina. “

Navalnyho tým ve čtvrtek také odhalil, že ruské úřady zřejmě zahájily další trestní řízení proti Navalnému a dvěma jeho klíčovým spojencům, tentokrát pro vytvoření neziskové organizace, která „porušuje osobnost a práva občanů“.

podle zákona Dokumenty Podle blízkého vůdce opozice byl případ zahájen v únoru. Obvinění nesou maximální trest čtyři roky vězení.

READ  Indie kritizuje nová britská pravidla cestování jako „diskriminační“, varuje před odvetou

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.