Alexandrijský filmový festival oceňuje herečku Noru Armani cenou za celoživotní dílo

Alexandrijský filmový festival oceňuje herečku Noru Armani cenou za celoživotní dílo
Nora Armaniová

New York, New York-herečka Nora Armaniová Na zahajovacím ceremoniálu obdržíte cenu za celoživotní dílo Alexandrijský filmový festivalTřicáté osmé zasedání se bude konat ve středu 5. října od 20 hodin v Bibliotheca Alexandrina pod záštitou a přítomností ministra kultury Dr. Nevin Al-Kilani a guvernér Alexandrie, generálmajor Mohamed Al-Sharif. A skupina egyptských, arabských a evropských filmových hvězd. 38. ročník Alexandrijského filmového festivalu je pojmenován po egyptské hvězdě Mahmúdu Hemidovi.

Armani se narodil v Káhiře v Egyptě arménským rodičům. Kromě toho, že je všestrannou a oceňovanou herečkou, je aktivistkou s hlubokými kořeny a lidskostí.

Armani byl nedávno obsazen do celovečerního filmu na Netflixu absolutní nadvláda Režie Lexi Alexander. Labyrintcelovečerní film režírovaný Mikayelem Dovlatyanem a Armanim v hlavní roli se Sergem Avedikyanem, byl nedávno uveden v remaku na filmovém festivalu Golden Apricot v Arménii.

Zahrnuje také Armaniho několik hereckých titulů já jsem jimo (To bylo) , La Nouvelle Eve (s Karen Viard), Foisin Voisin (se sasankami), Le Coeur à l’Ouvrage (Francie), Termín do sedmi dnů (Zamketa Yout Ur), Labyrint (laberentus), honit chuťA dobrá funková hudbaA boricA poslední zastávka (panenská entita), Santa Claus v Bagdádu A mnoho šortek jako líní lidéA dojemné příběhyA překročit čáruA ŠekA iluzeA ahoj shalom A hladovějící. Má silnou přítomnost na plátně a přeložila hlavní role v amerických, francouzských, britských, českých, arménských a egyptských filmech a televizních seriálech, mimo jiné vystupovala s Jamilem Ratibem, Simonem Abkarianem, Geraldem Babazianem, Salahem Saadanim, Mohammadem Sobhim a Armenem Dzhigarlekhanianem. .

Armaniho televizní role zahrnují „Black List: Redemption“ (NBC), „Casualty“ (BBC), „Golden Boy“ (CBS), „Friends – Friends“ (egyptská TV) a několik talk show ve Spojených státech, Arménii, Egyptě a Francii. film, který jsem natočil, přistěhovalkyněNa festivalu nezávislých filmů v Torontu (Cift) získala cenu za nejlepší režii krátkého filmu.

READ  Donald Trump se vysmívá Joe Bidenovi, když sedí na pohřbu královny Alžběty | zábava

Armani mluví plynně šesti jazyky a má dva magisterské tituly: jeden z divadla na Hunter College a jeden ze sociologie na LSE, University of London. Svá bakalářská studia absolvovala na Americké univerzitě v Káhiře. Armani trénoval jako herec na RADA a UCLA a na několika workshopech, včetně slavného Théâtre du Soleil (Paříž) Ariane Mnuchkinové a Simona McBurneyho Complicity Theater (Londýn).

Armani dělí svůj čas mezi Spojené státy a Francii. Vystupovala na čtyřech kontinentech a nadále vystupuje v mnoha jazycích. Je zakládající uměleckou ředitelkou jedné z nejvýznamnějších filmových událostí v New Yorku, SR Social Related Film Festival v New YorkuKterý slaví své desáté výročí v březnu 2023. Festival promítl více než 600 filmů ze 40 zemí, včetně filmů z Egypta.

Armani také produkoval filmy, které byly uvedeny na filmovém festivalu v Cannes (Haifa – Rashid Mashharawi), Rotterdam, Londýn, Paříž, AFI Los Angeles, Edinburgh nezávisle. Navzdory své rozmanité kariéře ve filmové produkci se Armani popisuje především jako herečka. Její práce na jevišti jí vynesla uznání od kritiků i diváků, stejně jako četná ocenění a její filmové role jí vynesly Syunik cenu za nejlepší herečku za film. Labyrint.

Armaniho rozšířený divadelní repertoár zahrnuje Shakespeara, Shawa, Hammersteina, Moliéra, Čechova, Getryho, Pintera, Lapishe, Gallier, Pirandello, Aslebekian a její vlastní hry. Mezi její mnoha cenami ověnčenými divadelními pracemi Hostel v Ararat / Le Chant D’AraratA Vytvořila ji ona a její jevištní partner Gerald Papazian. Hra měla premiéru na festivalu v Edinburghu a do Avignonu se dostala v anglické a francouzské verzi, získala ocenění a v obou verzích procestovala více než 25 měst na čtyřech kontinentech. Armaniho nejnovější divadelní dílo zahrnuje samostatně navrženou hru pro jednu ženu, Zpátky na gauči s Norou Armaniv Row Theatre v New Yorku.

READ  William Dart: Philharmonia Orchestra v Aucklandské radnici

Práce Armani jako herečky, spisovatelky a režisérky si právem vysloužila řadu prestižních ocenění a uznání, ale uznání v jejím rodném městě cenou za celoživotní dílo má zvláštní význam. „Je velmi důležité, aby vaši rodinu a lidi ocenili, protože tohle je domov a návrat domů je ten nejteplejší pocit. Upřímně děkuji řediteli Film Critical Festival Prince Abaza za tuto zvláštní poctu, která mi vehnala slzy do očí.“

hostující přispěvatel

Příspěvky hostů do Arménského týdeníku jsou články v médiích nebo tiskové zprávy napsané a zveřejněné členy komunity.

hostující přispěvatel

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *