Alex Ayala vstupuje do finále dvouhry v Miláně

OBRÁZEK ​​- Filipínská tenisová hvězda Alex Ayala během čtyřhry ve Wimbledonu. Alex Ella Facebook

MANILA, Filipíny – Alex Ayala v sobotu rozdrtila mladé ruské zázraky a vyšplhala se na práh svého prvního juniorského titulu za poslední dva roky.

Ve srovnání s několika minulými zápasy hrála konzistentnější podání, Ayala si připsala vítězství 7: 5, 6: 2 nad Mirou Andreevou a dosáhla finále Trofea Bonfiglia v italském Miláně.

Šestnáctiletý filipínský tenista bude v neděli usilovat o mistrovství nejvyšší úrovně proti České republice Nikole Bartunkové nebo Američance Clairvy Ngonoyové, kteří byli v ostatních semifinále.

Ayala měl soutěžit se svým americkým partnerem Madisonem Seigem o titul ve čtyřhře proti Chorvatce Luciji Serek Bagaric a Belgičance Sofii Kostolas.

Na rozdíl od svých předchozích zápasů byla Ayala asertivnější proti 14leté Andreevě, která měla pod sebou tři tituly FIFA a ohromila třetí semeno na cestě do semifinále.

Ayala rychle diktovala tón s velkým zlomem v osmé směně od první do vedení 5-3. Za hodinu a 15 minut postavil toto světové číslo 102. semeno do defenzívy.

Andreevě, která ve druhém kole vytáhla koberec zpod třetí české reprezentantky Brendy Frohvertové, se podařilo míč zlomit a držet, ale bylo jasné, že Ayala má od té doby její číslo.

Při ruském podání Ayala závodila 15: 30, ale před uzavřením dohody potřebovala ještě dva mečboly.

Ayala naposledy získala juniorský titul na JA 2019 v Kapském Městě.

Kromě své kampaně v ženské aréně, kde se umístila na 630, se Ayala více zaměřila na hlavní turnaje, zejména po semifinále na French Open 2020.

Související příběhy

čti následující

Nenechte si ujít nejnovější zprávy a informace.

účast v informujte se více Chcete-li získat přístup k The Philippine Daily Inquirer a více než 70 titulům, sdílejte až 5 widgetů, poslouchejte zprávy, stahujte již ve 4 ráno a sdílejte články na sociálních médiích. Volejte 896 6000.

READ  David Pasternak byl vybrán do sestavy České republiky pro OH 2022
Pro zpětnou vazbu, stížnosti a dotazy zavolej nám

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.