Alcaraz dává Zverevovi příležitost k odvetě na French Open v Madridu

Dav baví: Iga Swiatek slaví

Světová dvojka a obhájce titulu Carlos Alcaraz v neděli rozehrál osmifinále na Madrid Open s německým rivalem Alexandrem Zverevem, který mu loni uštědřil srdcervoucí porážku na Roland Garros.

Alcaraz porazil ve třetím kole v Madridu Bulhara Grigora Dimitrova 6-2, 7-5, když před svými 20. narozeninami pokračuje ve snaze získat titul v 10. kole.

Španělský fanoušek byl krátce naštvaný, když 31letého Dimitrova zlomil k vedení 4:2 ve druhém setu.

To však vedlo k nevyhnutelnému zpoždění, protože Alcaraz dokončil vítězství po 90 minutách a dopustil se čtyř nevynucených chyb. Byla to jeho 25. výhra v roce 2023 oproti pouze 2 prohrám a 15. na antuce.

Devatenáctiletý mladík smetl v madridském finále v roce 2022 Zvereva, když prohrál jen čtyři zápasy.

O několik týdnů později však Němka vytáhla čtyřsetové vítězství ve čtvrtfinále French Open. Pro Zvereva to byla třetí výhra ze čtyř setkání dvojice.

Zverev, dvojnásobný madridský šampion, potřeboval před nedělí pouhých 56 minut, aby zlikvidoval Francouze Huga Greniera 6:1, 6:0 po šesti brejcích a 26 gólech.

„S Carlosem to bude zápas, na který se lidé těší,“ řekl 16. nasazený Zverev.

„Loni jsme tady hráli finále a na Roland Garros jsme odehráli obrovský zápas, než jsem se zranil (v semifinále proti Rafaelu Nadalovi).“

Světová jednička Iga Swiateková tvrdí, že měla „těžké“ odpoledne navzdory vítězství v řadě nad Američankou Bernardou Peraovou, která se dostala do osmifinále turnaje žen ve španělské metropoli.

Swiateková, která se připravovala na obhajobu titulu na French Open, dokráčela k vítězství 6-3 6-2 a šesté vítězství na antuce v řadě za sebou.

– ‚podvodník‘ –

„Neřekl bych, že to bylo jednoduché,“ řekl Swiatek po 75minutovém výjezdu. „Každý zápas je tady těžký.“

READ  #1 Swiatek převyšuje Gauffa ve dvou setech a postupuje do semifinále

„Jsem rád, že jsem dostal svůj rytmus. Hrát proti levákovi není nikdy snadné… ale jsem tak rád, že jsem byl disciplinovaný a soustředěný.“

Swiatek se utká s 22. nasazenou Čínou Zeng Chenwen, která to loni jako jediná dokázala na Roland Garros, nebo 16. nasazenou Jekatěrinou Alexandrovovou.

Do čtvrtého kola se kvalifikovala i světová trojka Jessica Pegula, která porazila Češku Marii Bouzkovou 6-4, 7-6 (7/2).

Devětadvacetiletá Pegula se v roce 2022 dostala do finále v Madridu, kde prohrála s Anas Jaber. O postup do čtvrtfinále se nyní utká v pondělí s Italkou Martinou Trevisanovou.

Později v neděli se světová sedmička Holger Rohn, kterému v sobotu bylo 20 let, postaví Španěl Alejandro Davidovič Fokina.

Ron, který letos debutoval na turnaji, musel zachraňovat zápasový bod v posledním kole proti Alexandru Bublikovi.