Aktualizace 1-Checkers stanovila postupný plán na zvýšení zámku s otevíráním obchodů 3. května

(Přidání podrobností, kritéria pro snadnost)

PRAHA 22. dubna (Reuters) – Vládní úředníci ve čtvrtek prohlásili, že pokud bude pokračovat současný „pozitivní trend“ epidemie COVID-19, Česká republika znovu otevře obchody, trhy a některé služby od 3. května a bude pokračovat v akci jak epidemie ustupuje. .

Ministr průmyslu Karel Hawlisek uvedl, že školy budou postupně znovu otevírány podle plánů, které se zaměří na restaurační terasy, hotely a další venkovní akce a aktivity, které se budou konat po dalším pádu soudních sporů.

Středoevropská země je jednou z nejhorších v poslední vlně epidemií a naše globální data ukazují, že počet obětí tohoto roku vzrostl na nejvyšší na obyvatele na světě.

Infekce však v dubnu po prudkém uzavření země v březnu poklesla a počet pacientů s COVID-19 ve filtrovaných nemocnicích klesl z vrcholů.

Vláda se snaží znovuotevřít části ekonomiky, které byly těžce zasaženy epidemií. Továrny však zůstávají otevřené s novými testovacími metodami ke zmírnění ekonomického růstu.

Zpočátku zmírnění omezení se žáci prvního až pátého ročníku vrátili do učeben, zatímco knihovny a omezený počet maloobchodních prodejen byly otevřeny 12. dubna.

Vláda ve čtvrtek schválila plány na otevření všech obchodů se službami, jako je kadeřnictví, 3. května. Některé lázně a muzea a galerie se mohou znovu otevřít, pokud nedojde ke zvýšení počtu případů.

Úřady chtějí vidět méně než 100 případů týdně na 100 000 lidí. Počet ve středu klesl na 177, což je pokles z více než 400 na konci března.

Pokud je míra infekce nižší než 100 000 až 100 000 za týden, může se počet lidí účastnících se svateb nebo pohřbů později zvýšit a další služby se mohou později vrátit.

Další fáze, včetně otevření restauračních teras a možnosti venkovních her na outdoorových akcích, v hotelech a skupinách – to vše s kapacitním omezením – může nastat, když míra infekce klesne pod 100 000 až 75. (Hlášení Gareth Jones a Alistair Bell, úpravy Robert Mueller a Jason Howet)

READ  České vládní škrty čekají na druhou injekci COVID na očkování

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *