Aktivních případů COVID v Izraeli překračuje 50 000, pouhé dva měsíce poté, co se pohybovaly na 200

Počet vážných případů COVID-19 v Izraeli přes noc mírně klesl uprostřed nadějí, že se začíná projevovat účinek třetí posilovací vakcíny nabízené starším Izraelcům. Mezitím se počet aktivních případů v zemi zvýšil na více než 50 000 poté, co před dvěma měsíci zasáhl přibližně 200 lidí.

Údaje ministerstva zdravotnictví ukázaly, že 519 pacientů bylo ve vážném stavu, od půlnoci jich bylo 17. Z těch vážně nemocných bylo 92 na ventilátorech. Celkem bylo v nemocnici s COVID-19 908 lidí.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že míra závažných případů byla mnohem vyšší u neočkovaných Izraelců starších 60 let, kteří v pondělí tvoří 151,5 lidí na 100 000 závažných případů; Mezi očkovanými byl počet 19,3 a mezi částečně očkovanými 40,9.

A v neděli bylo zaznamenáno 5075 nových infekcí, přičemž od půlnoci bylo diagnostikováno dalších 1448 případů, čímž se počet aktivních případů v zemi zvýšil na 50 056.

Ministerstvo uvedlo, že v neděli bylo testováno 85 503 lidí, přičemž míra pozitivity ukazuje další nárůst na 6,07 procenta – nejvyšší úroveň od února.

Výsledkem nebylo žádné úmrtí přes noc, takže počet obětí byl 6668 mrtvých, přestože mezi nedělním ránem a nedělním večerem bylo hlášeno 36 úmrtí.

Izraelci čekají, až přijde řada na očkování proti koronaviru, v izraelské organizaci Clalit Health Services, izraelské organizaci pro zdravotní péči, v komplexu kin, v Jeruzalémě, 15. srpna 2021 (AP Photo/Maya Alleruzzo)

Uprostřed nárůstu případů se Izrael minulý měsíc stal první zemí na světě, která začala podávat posilovací dávky těm 60 a více let, a v pátek se opět stala průkopníkem, když začala dávat třetí dávky lidem ve věku 50 a více let.

READ  Německý vývoz se v květnu nadále zotavuje | pop

V pondělí ráno dostalo 963 572 lidí v Izraeli posilovací dávku, zatímco mezi izraelskou populací 9,3 milionu dostalo více než 5,8 milionu alespoň jednu dávku vakcíny a více než 5,4 milionu dostalo dvě.

Nová cestovní omezení mezitím vstoupila v platnost o půlnoci a uvedlo pouze 10 zemí, ze kterých se Izraelci, kteří byli očkováni nebo uzdraveni, mohou vrátit, aniž by museli být plně v karanténě a místo toho byli izolováni pouze 24 hodin nebo dokud neobdrželi negativní výsledek testu.

Jedná se o tyto země: Rakousko, Austrálie, Hongkong, Maďarsko, Tchaj -wan, Moldavsko, Nový Zéland, Čína, Singapur a Česká republika. Většina těchto stránek neumožňuje vstup turistům.

Uprostřed rostoucích případů a obav z dalšího nárůstu infekcí, když se děti vrátí do školy, Dr. Sharon Alroy Press, vedoucí veřejných zdravotnických služeb na ministerstvu zdravotnictví, v pondělí uvedla, že věří, že začátek školního roku nebude odkládán a se otevře 1. září, pokud nedojde k úplnému uzavření …

Dr. Sharon Alroy Press, vedoucí veřejných zdravotnických služeb na ministerstvu zdravotnictví, hovoří během tiskové konference v Jeruzalémě 23. června 2021 (Yonatan Sindel/Flash90)

„Podle mého názoru nenastane situace, kdy by byla ekonomika otevřená a nezačal školní rok,“ řekl Alroy Press zpravodajskému webu Walla. „Školní rok se neotevře jako obvykle, pouze pokud dosáhneme bodu, kdy je třeba uzavřít. Děláme vše pro to, abychom infekci zastavili a tohoto bodu nedosáhli.“

Noviny Israel Hayom mezitím uvedly, že asi 500 dětí ve věku 5-11 let dostalo v Izraeli za poslední dva týdny dávku vakcíny proti koronaviru, přičemž u některých příjemců byly hlášeny pouze mírné vedlejší účinky a zbytek nevykazoval žádné vedlejší účinky.

Ministerstvo zdravotnictví minulý měsíc sdělilo poskytovatelům zdravotnických služeb v Izraeli, že mohou očkovat proti koronaviru dětem ve věku 5-11 let, které mají vážná onemocnění v pozadí, která by je mohla učinit náchylnějšími k COVID-19. Jednotlivá dětská povolení musí být poskytnuta poskytovatelem zdravotní péče a poté ověřena ministerstvem. Dodala, že politikou ministerstva je snížit počet licencí a vydávat je pouze lidem, kteří jsou nejvíce ohroženi.

READ  V jeho 30 letech je čas, aby slovenská ekonomika začala používat své mozky

Zprávy přišly poté, co ministerstvo zdravotnictví v neděli uvedlo, že Izrael znovu zavede omezení na shromáždění, která omezí účast na soukromých a veřejných akcích, a také pravidla vyžadující sociální distancování v podnicích, které osobně slouží zákazníkům, včetně obchodů a obchodních center.

Vláda je odhodlána vyhnout se nařízení, které by bylo čtvrtým blokováním země od začátku pandemie koronaviru, a tlačí očkování spolu s určitými omezeními jako způsob, jak čelit očekávané vlně infekcí, než se znovu sníží míra infekcí.

Klimatická krize a zodpovědná žurnalistika

Jako korespondent pro The Times of Israel pro životní prostředí se snažím zprostředkovat fakta a vědu, které stojí za změnami klimatu a zhoršováním životního prostředí, vysvětlit – a kritizovat – oficiální politiky, které ovlivňují naši budoucnost, a popsat izraelské technologie, které mohou být součástí řešení .

Jsem nadšený přírodním světem a odrazuje mě neutěšený nedostatek povědomí o problémech životního prostředí, které většina veřejnosti a politiků v Izraeli projevuje.

Jsem hrdý na to, že mohu přispět k tomu, abych čtenáře Times of Israel řádně informoval o tomto zásadním tématu – takovém, které může ovlivnit změnu politiky a skutečně k němu dojít.

Vaše podpora prostřednictvím členství v Komunita Times of IsraelMůžeme pokračovat v naší důležité práci. Připojíte se dnes k naší komunitě?

Dík,

Sue Surkisreportér životního prostředí

Připojte se ke komunitě Times of Israel

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete -li toto přestat zobrazovat, přihlaste se

to myslíš vážně vážíme si toho!

Proto přicházíme do práce každý den – poskytnout náročným čtenářům, jako jste vy, zpravodajství o Izraeli a židovském světě, které si musíte přečíst.

READ  'Středověká' recenze: česká folková legenda se mění v akčního hrdinu

Zatím máme žádost. Na rozdíl od jiných zpravodajských kanálů jsme nezavedli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, pro něž je důležitý Times of Israel, aby pomohli podpořit naši práci tím, že se připojí Komunita Times of Israel.

Již za 6 $ měsíčně můžete podpořit naši kvalitní žurnalistiku a přitom si užít The Times of Israel Reklamy zdarma, jakož i přístup k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete -li toto přestat zobrazovat, přihlaste se

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *