Aktivisté tvrdí, že byli obtěžováni, takže se připravte na předání „Kde je Peng Shuai?“ Tričko ve Wimbledonu

Pro stovky fanoušků s nápisem „Kde je Bing Shuai?“ by to mohl být poslední den Wimbledonu? Trička, pokud aktivisté ze skupiny, kteří byli zatčeni a vyslýcháni ochrankou All England Clubu začátkem tohoto týdne, jsou na cestě.

V pondělí ochranka zatkla čtyři aktivisty od Svobodného Tibetu a moci po Hongkongy, kteří měli na sobě trička. Skupiny řekly, že se vrátí v neděli a rozdají trička divákům před finále ženské čtyřhry.

Postavení a blaho Peng – bývalé wimbledonské šampionky ve čtyřhře – se staly důvodem k obavám po celém světě, když loni v listopadu obvinila bývalého čínského vicepremiéra Zhang Gaoliho ze sexuálního napadení.

Její příspěvek na sociální síti byl později smazán a na tři týdny zmizel z dohledu, což vedlo k pozastavení všech turnajů v rámci Women’s Tour v Číně, přičemž WTA se letos do země nevrátí.

„Zdá se, že All England Club se bojí rozhněvat čínskou vládu a její spojence,“ uvedl v prohlášení Jason Leith, jeden z aktivistů suspendovaných ve Wimbledonu.

„Náš pondělní jednoduchý čin si získal obrovskou podporu tenisových fanoušků a věříme, že budou chtít ukázat svou solidaritu s Peng Shuai a oběťmi porušování lidských práv v Číně.

„Doufáme, že All England Club přijme toto pokojné prohlášení a uzná ztraceného šampiona před finále ženské čtyřhry.“
Čína obvinění z porušování lidských práv odmítá a tvrdí, že je proti „politizaci“ sportu.

READ  Muguruza pocítil úlevu a ukončil pohárové sucho výhrou Dubaje

All England Club, který Wimbledon na trávě pořádá, na žádosti o komentář nereagoval. Nejlepší nasazená Belgičanka Elise Mertensová a druhá nasazená Číňanka Zhang Shuai se ve finále ženské čtyřhry utkají s Češkami Barborou Krejšíkovou a Kateřinou Sinyakovou.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.