Aktivisté chválí Bidenovo využití bezpečnostních sil k podpoře čisté energie | Joe Biden

Aktivisté chválí Bidenovo využití bezpečnostních sil k podpoře čisté energie |  Joe Biden

Ekologické skupiny uvítaly, že Joe Biden vyzval národní bezpečnostní úřady k rychlému rozšíření výroby technologií čisté energie jako významný pokrok v úsilí omezit nebezpečný klimatický kolaps.

Biden Spusťte zákon o výrobě obranyzákon z dob studené války, který se používá k přinucení společností ke zvýšení výroby určitých materiálů na podporu národní bezpečnosti a ke zvýšení výroby solárních panelů, izolace budov a transformátorů pro rozvodné sítě a tepelná čerpadla, které se používají k efektivnímu vytápění a chlazení. role.

Americký prezident také nabídl dvouletou výjimku společnostem zabývajícím se solárními panely od cel na dovážené díly, čímž usnadnil tok technologií z Číny a dalších zemí pro použití ve Spojených státech, tedy v zemi, kde pouze 2,8 % Elektřina pochází ze sluneční energie.

Klimatičtí aktivisté ocenili kroky, které přiměly Bidena, aby využil své rozšířené prezidentské pravomoci k řešení klimatické krize. Aktivisté prezidenta v posledních měsících ostře kritizovali za pokračující neúspěch při schvalování klíčových klimatických zákonů rovnoměrně rozděleným Senátem, stejně jako za Bidenovy výzvy ke zvýšení produkce ropy, aby se vyrovnaly ceny benzínu, které prudce vzrostly během války na Ukrajině.

„Jsme v klimatické nouzi a můžeme ji splnit pouze tehdy, když naše vláda vykročí vpřed a zahájí celosvětovou kampaň za spravedlivý přechod na obnovitelné zdroje energie,“ řekl Varshini Prakash, výkonný ředitel hnutí Sunrise Movement vedené mládeží. . . „Je to fantastický krok od vedení a naléhavě doufáme, že následuje významnější výkonná opatření.“

Biden odmítl vyhlásit klimatickou nouzi, jak se to stalo v zemích jako Spojené království, nebo zavést postupné vyřazení fosilních paliv. Jeho administrativa však uvedla, že použití národních bezpečnostních sil k vytvoření „silnějšího arzenálu čisté energie“ je důkazem „odvážné akce k vybudování budoucnosti čisté energie vyrobené v Americe.“

Použití zákona o výrobě obrany by umožnilo americkému ministerstvu energetiky investovat do společností, které mohou stavět zařízení na výrobu obnovitelné energie a vyrábět díly pro technologie, jako jsou solární panely. Administrativa očekává, že se domácí solární výroba do roku 2024 ztrojnásobí, což umožní více než 3,3 milionům domácností každý rok přejít na solární energii.

READ  Kanada varuje před mezinárodním cestováním: „Chápu, že je to nechutné,“ říká Trudeau.

Přechod na čistší zdroje elektřiny by také pomohl chránit se před výkyvy účtů za energii a zajistit účinnost pro domácnosti, říkají zastánci – tepelná čerpadla mohou například domácnostem ušetřit 1 000 dolarů ročně jen na vytápění prostor. Administrativa se také snažila zdůraznit výhody oddělení Spojených států od dodávek fosilních paliv ze zemí, jako je Rusko. Řekl: „Snížení závislosti Ameriky na plynu a ropě je zásadní pro národní bezpečnost Spojených států.“ Kathleen Hicks, náměstkyně ministra obrany.

Jan Su, ředitel energetické spravedlnosti v Centru pro biologickou rozmanitost, řekl, že Bidenovy nedávné kroky představují „obrovskou změnu na moři“ v jeho přístupu k řešení klimatické krize.

„Bidenovy výkonné kroky poskytují zásadní impuls potřebnému přechodu na solární energii,“ řekl Su. „Doufáme, že toto použití zákona o výrobě obrany bude pro prezidenta zlomovým bodem, který by měl využít všech svých výkonných pravomocí k přímému řešení klimatické krize.“

Vědci uvedli, že svět musí snížit emise skleníkových plynů planety do poloviny tohoto desetiletí a do roku 2050 je zcela srovnat, aby se zabránilo dalším vlnám veder, záplavám, suchům a dalším ničivým klimatickým dopadům.

Biden, který tento cíl sdílí, ho nebude schopen dosáhnout, navzdory samotným operativním akcím. Spojené státy nikdy nepřijaly zásadní legislativu o změně klimatu a prezidentovy pokusy tak učinit byly zmařeny Joe Manchinem, pro-uhelným demokratem, který pravděpodobně hlasoval v Senátu. Není jasné, zda nějaký návrh zákona o klimatu bude schopen uspět před listopadovými střednědobými volbami, od nichž se očekává, že odepřou demokratům kontrolu v Kongresu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *