Ajla Tomljanovic vs Garbine Muguruza, zprávy, výsledky, výsledky, Indian Wells

Nejlepší nasazená Karolina Plíšková postoupila v pátek do třetího kola WTA a ATP Masters v Indian Wells, když vyhnala pátou nasazenou Garbine Muguruza z rukou Australanky Aglaa Tomljanovic.

Byla to teprve čtvrtá výhra nad hráčem top 10 v 28leté kariéře, přičemž australská hvězda se aktuálně umístila na 47. místě po 39 letech v roce 2019.

V roce 2021 to bylo 0-6 proti hráčům v první desítce před zápasem.

Sledujte tenis naživo s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA včetně každého finálového zápasu. Jste v Kayo nováčkem? Spusťte bezplatnou zkušební verzi>

Garbin Muguruza byl svržen Tomljanovičem.Zdroj: Getty Images

Světová trojka Plíšková potřebovala 80 minut, aby se dostala přes 23letou Polku Magdalenu Fritschovou 7-5 6-2.

Plíšková vypálila šest es, aby dosáhla v této sezóně svého vedoucího skóre WTA na 387, když proti Fritschové proměnila pět ze šesti brejkbolů.

Byl to Fritsch, nasazený 106, kdo utrhl první hru zápasu a vedl 4-3 v úvodním setu.

Plíšková ale rychle uklouzla a Češka se ujala vedení 6: 5 a bekhendovým kopem si udělila setbol, ​​než se Fritsch stočila do sítě.

Plíšková vedla ve druhém setu 5: 1 a poté, co při podávání zápasu shodila své podání, popáté v zápase prolomila Fritsche, aby si připsala vítězství.

Španělská Muguruzaová mezitím prohrála 6-3, 1-6, 6-3 s Australankou Tomljanovicovou, která na začátku letošního roku dosáhla svého grandslamového čtvrtfinále ve Wimbledonu.

Zdálo se, že Muguruzaová vše otočila, když získala druhou sadu k vyrovnání zápasu – k čemuž jí pomohl prudký nárůst faulů Australanky.

Tomljanovic se ale přeskupil a zlomil Muguruzu v úvodním zápase třetího. Muguruzaová stáhla první hru a držela set 3-3, jen aby znovu upustila své podání a Tomljanovic dokončil druhou hru s posledním bodem zlomu.

READ  Novinky Chicago Blackhawks: Galvas tagy; Olczyk je považován za hlavního turnajového analytika NHL

V dalších raných zápasech druhého kola žen porazila Ons Jabeurová Anastasiju Sevastovovou 6: 2, 6: 7 (5: 7) a 6: 3, aby se dostala do třetího kola.

Anas Jaber také vyhrál ve druhém kole.Zdroj: Getty Images

Ve večerním zasedání Bianca Andreescu zahájí obhajobu titulu, který získala v roce 2019 – nejnovější vydání turnaje – když ve druhém kole narazí na Američanku Alison Riske.

Semena mužů se také otočila, protože špičkový tým Daniil Medvedev, šampion US Open, se utkal s Američanem MacKenzie McDonaldem.

Ruský čtvrtý nasazený Andrei Rublev zahájil kampaň proti Španělovi Carlosovi Tabernerovi.

Medvedev hraje svůj první turnaj ATP od doby, kdy vyhrál svůj první hlavní titul ve Flushing Meadows – popřel Novakovi Djokovičovi rozsáhlý grandslamový kalendář tím, že ve finále porazil srbskou superstar.