Ajax Amsterdam vyhrál svůj 35. holandský titul

Ajax získal titul v nizozemské lize již potřetí, poté, co porazil Emman 4: 0, přičemž nechal policii neúspěšně apelovat na fanoušky tím, že se neshromáždil před stadionem Johana Cruyffa.

Před plným časem v neděli amsterdamská policie vyzvala fanoušky, aby nechodili na stadion poté, co už byly nedaleké ulice velmi přeplněné.

Navzdory tomu tisíce fanoušků oslavovaly titul dlouho před závěrečným hvizdem, odpalovaly červené erupce a ohňostroje před stadionem, který byl prázdný kvůli opatřením proti koronaviru.

Gurien Timber, Sebastian Haller, Devin Wensch a Davy Klasen vstřelili branku, když Ajax porazil Emina, aby získal titul třemi zápasy v holandské lize.

Podruhé v Amsterdamu podruhé ve třech sezónách dokončil ligový a domácí pohár a přišel jen dva dny poté, co trenér Erik Ten Haag prodloužil smlouvu navzdory spekulacím, že by mohl nahradit Jose Mourinha jako trenéra Tottenhamu.

„Je to úžasný okamžik. Je škoda, že stadion není plný,“ řekl kapitán Dušan Tadič.

Řekl, že dosažení čtvrtfinále Evropské ligy, kde Ajax podlehl Romům, bylo také úspěchem, „ale my jsme Ajax a chceme víc.“

Po oslavách na prázdném stadionu Johana Cruyffa se hráči vydali na vyvýšené parkoviště stadionu, aby vystavili sezónní poháry tisícům jásajících fanoušků, do značné míry ignorovali pokyny pro sociální distancování, protože vzduch naplňoval kouř z desítek pochodní.

Pro překvapení Pepa Guardioly Manchester City to bylo další vítězství jednoho z největších evropských klubů, který nebyl považován za dostatečně velký na to, aby pozval k účasti v přerušené Evropské lize.

Jinde, když se blížily další evropské ligy, si Slavia Praha zajistila třetí po sobě jdoucí český ligový titul nejméně o pět zápasů, čímž završila dominantní sezónu, v níž klub dosáhl svého celkově 21. titulu.

READ  WTA: Coco Gauff hlavičkou dává vítězství nad Paula Padusa v Dauhá

Klub vyhrál první český ligový titul a poté v neděli večer odehrál zápas s Victoria Plzeň poté, co soupeři Sparta Praha remizovali s Libercem.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *