Agnieszka Holland „The Impostor“ jako reprezentant České republiky na Oscarech

Česká akademie filmu a televize zvolila „93. ročník udílení cen Akademie“ jako „oficiální šarlatán“ Agnieszky Hollandové.

Jeho rozhodnutí následuje po nedávných žádostech Singapuru, Kosova a Gruzie. Mezi další země, které vybrali své příspěvky, patří Bhútán, Tchaj -wan, Ukrajina, Bosna, Pobřeží slonoviny, Lucembursko, Polsko a Švýcarsko.

Charlatan, který měl premiéru na Berlinale berlínského filmového festivalu, vychází ze skutečného příběhu českého léčitele Jana Mikolačka, který zasvětil svůj život léčbě pacientů léčivými rostlinami. Během války a nepokojů dvacátého století si musel vybrat mezi svým povoláním a svědomím.

Řekl Holandsko různorodý: „Dajlan“ vypráví příběh o vzestupu a pádu Mikulashka. Z jeho morálního úpadku a z neustálého boje s temnotou v něm. Je to příběh mužského tajemství, tajemství jeho vlastního talentu a ceny, za kterou byl ochoten zaplatit; Příběh paradoxu síly, slabosti, lásky a nenávisti.

Ve své recenzi na různorodý“Guy Lodge popsal film jako„ pohledný, chytře diskutabilní, ale trochu suchý autobiografický film “. Dodal: „Chycen mezi úctyhodnou poctou Mikulashkovým lékařským úspěchům a odvážnějším zkoumáním jeho etických prohřešků – s jemností, pokud je někde mezi tím podložen spekulativní optimismus – je to ambiciózní portrét lidské méněcennosti, který bez námahy vyvolává velkou vášeň pro své téma. v publiku. “

Mezi nizozemské filmy patří Bitter Harvest, který byl v roce 1986 nominován na Oscara jako nejlepší cizojazyčný film. Europa (1990) získala Zlatý glóbus a druhou nominaci na Oscara, tentokrát za nejlepší původní scénář. „In Darkness“ (2011) byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

V roce 1993 Holland natočil první z mnoha filmů ve Spojených státech s filmem „The Secret Garden“ od Francise Forda Coppoly. Holland také režíroval několik epizod amerických televizních seriálů jako „The Wire“, „The Killing“, „House of Cards“ a „The First“.

READ  Klášterní kořeny nápoje

Její předchozí celovečerní filmy „Pokot“ (2017) a „Mr. Jones“ (2019) jsou oba v soutěži Berlinale.

V Šarlatánu hraje Ivan Trojan Jana Mikoláška, Josef Trojan jako mladíka Mikoláška. Mezi další herce patří Juraj Loj, Yaroslava Pokorna, Jerry Černý a Miroslav Hanus.

Marek Epstein napsal scénář a Martin Strba byl kameraman. Film produkovaly Sarka Simbalova a Kevan Van Thompson pro Marilyn Film Production. Koproducenty byli Mike Downey, Sam Taylor, Claudia Omega Rostorovska a Livia Filosova.

Films Boutique zajišťuje mezinárodní prodej. Dosud prodávaná území jsou Francie (KMBO), Španělsko (Vercine), Itálie (inspirované filmy), Austrálie (Vendetta Films), Izrael (Lev Cinema), Turecko (Filmarti), BeNeLux (CINEMIEN Film Distribution) Německo, Rakousko, Německy mluvící Švýcarsko (PRO-FUN) MEDIA Film Distribution), Latinská Amerika (skvělé filmy), Baltic (nejlepší film), Bulharsko (Art Fest), bývalá Jugoslávie (MCF Megacom), Maďarsko (Mozinet), Island (Bio Paradis) , Portugalsko (Leopardo) a Korea (obsah NK). Českým distributorem je CinemArt, zatímco Gutek Film uvede film v Polsku. Film zatím v kinech v České republice přilákal 235 000 lidí.

Jak již bylo dříve oznámeno, další země, jejichž výběr Oscarů bude vybrán, zahrnují Singapur („období dešťů“), Kosovo („Excel“), Gruzie („začátek“), Švýcarsko („moje malá sestra“) a Polsko ( „nikdy necestujte ve sněhu“). znovu ”), Bhútán („ Lunana: Jak v učebně “), Tchaj-wan („ Slunce “), Ukrajina („ Atlantis “), Bosna („ Quo Vadis, Aida? “ ), Pobřeží slonoviny („Noc“ králů) a Lucembursko („Říční příběhy“).

93. ročník udílení Oscarů se bude konat 25. dubna 2021.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *