Adam Ondra nekončí s medailí v olympijském lezení

„Bolí to,“ řekl Ondra o nezískání medaile. „Ale je těžké být velmi zklamaný.“

Když se počty zastavily, 18letý Španěl Alberto Genis Lopez si vyšplhal na zlatou medaili nečekaným celkovým výkonem. Skončil první v rychlosti, sedmý ve skále a čtvrtý v čele, což mu dávalo celkové skóre vítězství 28 (1 x 7 x 4). Všichni tři medailisté získali jeden z velkých oborů, přičemž pro jednoho získali nejpřátelštější multiplikátor.

Coleman získal stříbro a Schubert, který se do poslední chvíle v soutěži sotva objevil, se zvedl k bronzové medaili.

„Proboha,“ řekl Coleman poté, co se telefonicky rozloučil se svou matkou v Utahu, kde se shromáždila rodina a přátelé, aby sledovali televizi. „Nikdy jsem se neodvážil připustit sen, že bych mohl získat medaili. Už jen dostat se do finále byl můj cíl, Maryam.“

24letý Coleman nečekal, že bude ve finále jen před dvěma noci, kdy kvalifikační kolo skončilo průměrným výkonem na The Rock a brzkým poklesem vedení. Frustrovaný poblahopřál kolegovi americkému spoluhráči Colinu Duffymu k dosažení finále a řekl, že bude v davu, aby ho povzbudil.

Jak se ale výsledky měnily, ocitl se ve finále osmý a konečný. Ve čtvrtek chvíli držel první místo, jen aby jej předal na přední stěně a vpředu Jenis Lopez.

Síla ve skalních a hnacích okruzích a překvapivě silný rychlý lezec, Tomoa Narasaki z Japonska skončil čtvrtý.

Speed ​​Climb je rychlý vertikální sprint na zeď, test výbušné síly a svalové paměti. Bouldering je pomalé stoupání po krátké stěně bez lan, výkon obratnosti a síly. Olovo je spíše jako venkovní horolezectví, kde sportovci visí na laně a vidí, jak daleko se mohou dostat do výšky, než ustoupí vyčerpáním, časem nebo pádem.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *