9-letý Maryland Kid najde o Vánocích vzácné staré žraločí zuby: NPR

Část sbírky žraločích zubů Molly Sampsonové – včetně zubů z megalodona z doby asi před 15 miliony let (vlevo) – vystavena 11. ledna. Jeho skupina obsahuje více než 400 zubů.

Alicia Sampsonová


Skrýt popisek

Přepnout titulek

Alicia Sampsonová

Část sbírky žraločích zubů Molly Sampsonové – včetně zubů z megalodona z doby asi před 15 miliony let (vlevo) – vystavena 11. ledna. Jeho skupina obsahuje více než 400 zubů.

Alicia Sampsonová

Oblíbeným vánočním dárkem Molly Sampsonové byl ten, který šla ven a dostala to ráno: 5palcový zub Otodus megalodon od žraloka, který žil před miliony let.

9letá dívka z Marylandu a její starší sestra Natalie požádaly a dostaly odlehlé brodivce a fosilní síta, aby mohly lovit žraločí zuby daleko ve vodách Chesapeake Bay poblíž Calvert Cliffs, vzpomíná matka Molly, Alicia Sampson.

Okamžitě si oblékli své nové brodivce a vyrazili na ryby se svým tátou Brucem Sampsonem v 10stupňovém počasí kolem 9:30 ráno. Příliv byl nízký, což znamenalo, že mohli jít dál hledat zkameněliny. Molly, která doufá, že bude paleontoložkou, až vyroste, oznámí, že bude hledat Meg – přezdívku pro obrovského miocénního žraloka. Vždycky chtěla nějakou najít.

O necelou půlhodinu později se ve vodě po kolena podívala ven a uviděla něco zvláštního.

Přišel jsem blíž a v hlavě jsem si řekl: „Ach, to je ten největší zub, jaký jsem kdy viděl!“ Řekla Molly vzrušeně během středečního rozhovoru: „Sáhla jsem dovnitř a popadla ho a táta řekl, že křičím.“

Alicia říká, že Bruce lovil zkameněliny od malička a jeho dcery bral už od útlého věku. Alicia říká, že také sní o tom, že najde obří zuby, ale jeho větší nález – asi 3 palce dlouhý – vypadá ve srovnání s Molly jako „zub pro miminko“.

READ  V somálském meteoritu byly nalezeny nové minerály, které na Zemi dosud nikdo neviděl

Molly Sampson stojí s jedním ze svých obrovských zubů, které našla ve vodě 25. prosince 2022.

Bruce Sampsona


Skrýt popisek

Přepnout titulek

Bruce Sampsona

Molly Sampson stojí s jedním ze svých obrovských zubů, které našla ve vodě 25. prosince 2022.

Bruce Sampsona

Jen něco málo přes týden po Mollyině objevu rodina vzala fosilii do Calvert Maritime Museum v Solomons, Maryland, aby potvrdila její identitu.

Stephen Godfrey, kurátor paleontologie v muzeu a Mollyin bývalý učitel přírodních věd na biblické škole, říká, že zaměstnanci byli zaneprázdněni rozebíráním žraločí expozice, když přišli kolem.

Nebyl to první poklad, který mu Samsonovi vzali, ale byl největší.

„Je to úžasný exemplář,“ říká Godfrey. „Je to jeden z největších druhů, který kdy mohl být nalezen podél Calvert Cliffs“ a může být „nálezem, který se objeví jen jednou za život“.

Zatímco Calvert Cliffs je známý produkcí zkamenělin, obrovské zuby této velikosti je těžké sehnat a žádný ve sbírce Calvert Maritime Museum není delší než šest palců.

Godfrey říká, že zub pochází z levé horní čelisti megalodona, který byl pravděpodobně 45 až 50 stop dlouhý a žil asi před 15 miliony let. Žralok – velké zvíře, což znamená, že nemůže spolknout svou kořist celou – ať už loví velryby a delfíny a aktivně je loví Vroubkované specializované zuby.

„V podstatě se vyvinuly takové druhy zubů, které dokázaly odřezávat kousky, stejně jako to dělají velcí bílí žraloci,“ říká Godfrey.. „Tak trochu ohlodávají mršinu své kořisti,“ spíše než by ji spolykali celou.

Godfrey říká, že doufá, že Mollyin velký objevný příběh pomůže inspirovat ostatní děti, aby se zajímaly o vědu a zkoumaly přírodní svět.

READ  Sledujte, jak SpaceX 10. ledna vypustí 51 internetových satelitů Starlink

A na základě e-mailů, které její rodina dosud obdržela, se zdá, že právě to dělá, říká její matka.

„Je skvělé, že motivovala ostatní děti, aby se dostaly ven a prozkoumaly,“ říká Alicia.

Molly už od Vánoc několikrát začala znovu hledat fosilie a přidala do své sbírky více než 400 zubů, protože zub Megalodona stále zůstává. Se svým novým cílem se v dohledné době nezastaví.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *