85 % ukrajinských uprchlíků zůstává v České republice

85 % ukrajinských uprchlíků zůstává v České republice

Z České republiky odchází denně asi 1000 ukrajinských uprchlíků, ministr vnitra Vít Rakušan ale říká, že v zemi je stále asi 300 000 z původních 350 000 žadatelů o azyl, kteří přišli během konfliktu na Ukrajinu.

Ragusan, který je zároveň místopředsedou vlády země, prozradil, že podobná čísla do země stále denně přicházejí, a vysvětlil, že polovina z 50 000 lidí, kteří Česko opustili, skutečně odešla na Ukrajinu, zatímco jiní cestovali. V ostatních zemích, většinou v Německu.

Podle ministerstva vnitra zůstává 80-85 procent uprchlíků v Československu. Vzhledem k tomu, že Česká republika není na okraji Schengenu, je těžké určit přesný počet odcházejících.

„Pokud máme nyní dojem, že 75-80 procent populace je na svých místech, vypovídá to o mnohém. Potřebujeme znát podmínky těch, kteří chtějí chodit do školy. To je nejdůležitější,“ komentoval Ragusan. při získávání přesnějších dat.

„Při nástupu do škol chceme shromáždit více dat a využít je ke zvýšení sběru dat, což bude velmi zásadní moment,“ dodal.

Ragusan vyjádřil přesvědčení, že EU zavede registrační systém, který slíbila, a slíbil, že se setká s eurokomisařkou Yilvou Johanssonovou.

Český vicepremiér také řekl, že se zlepšila spolupráce s Maďarskem ohledně romských uprchlíků s dvojím občanstvím; U jedné třetiny těchto uprchlíků bylo prokázáno, že jsou dvojí občané Ukrajiny a Maďarska a nenárokují si právo na dočasnou ochranu.

Jsou však občany EU – nemohou být vyhoštěni ani jinak vyhoštěni, ale nemají nárok na sociální dávky. Ragusan řekl, že ministerstvo se snaží tuto skutečnost těmto lidem sdělit.

READ  Pandit: Česká vláda. Pellegrini "není příliš spokojen" s vítězstvím na Slovensku

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *