7 evropských zemí, které nepoužívají euro

7 evropských zemí, které nepoužívají euro

Z 27 zemí, které tvoří Evropskou unii, 20 používá euro jako svou oficiální měnu v oblasti známé jako eurozóna. Zatímco většina zemí, které vstoupí do Evropské unie, je povinna přijmout euro jako součást svého členství, existuje sedm členských států, které tuto měnu dosud nepřijaly. Níže je uveden seznam nečlenských zemí EU:

Země Evropské unie, které nepoužívají euro

Bulharsko

Bulharsko, které se může pochlubit ledovcovými jezery, úžasnými horskými pásmy, pobřežím podél Černého moře a fascinujícími historickými památkami, se rozvíjí v atraktivní prázdninovou destinaci v Evropě.
měna: Bulharský lev (BGN) (1 BGN = 45,66 indických rupií)
Poplatky za vízum: 8550 rupií

Česká republika

Česká republika se nachází ve střední Evropě a má nejvyšší koncentraci hradů na kontinentu, z nichž některé pocházejí až ze 14. století, což z ní činí ráj pro milovníky architektury a historie. Praha, česká metropole, je navíc domovem největšího zámeckého komplexu na světě. Země je také známá svou tradicí vaření piva, která začala již v roce 993 našeho letopočtu.
měna: Česká koruna (Kč) (1 Kč = 3,58 indických rupií)
Poplatky za vízum: 8 550 Rs pro dospělé a 3 500 Rs pro děti od 6 do 12 let

Dánsko

Dánsko je možná nejmenší ze skandinávských zemí v severní Evropě, ale může se pochlubit skvělou kuchyní, kulturou, designem a wellness.
měna: dánská koruna (DKK) (1 dánská koruna = 11,97 indických rupií)
Poplatky za vízum: 8 038 Rs pro dospělé a 4 200 Rs pro děti ve věku 6 až 12 let

Maďarsko

Navzdory své malé rozloze se Maďarsko může pochlubit řadou biosférických rezervací UNESCO, druhým největším termálním jezerem na světě (Jezero Hives), největším jezerem ve střední Evropě (Balaton) a největší přírodní loukou v Evropě (Hortobágy). Maďarské hlavní město Budapešť je také považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě.
měna: maďarský forint (HUF) (1 HUF = 0,23 INR)
Poplatky za vízum: 8200 rupií

READ  Zpráva o českém bohatství

Polsko

Polsko se nachází v srdci Evropy a je útočištěm pro milovníky historie se spoustou středověkých hradů a muzeí naplněných historií druhé světové války, jako je Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum varšavského povstání a Polinovo muzeum historie Polští Židé.
měna: Polský zlotý (PLN) (1 PLN = 20,65 indické rupie)
Poplatky za vízum: 8 272 Rs pro dospělé a 4 136 Rs pro děti od 6 do 12 let

Rumunsko

Rumunsko je největší z balkánských zemí a může se pochlubit půvabnými vesnicemi, dramatickými hrady a některými z nejúžasnějších scenérií v Evropě. Delta Dunaje je rájem pro pozorovatele ptactva a jednou z nejlépe zachovalých oblastí na kontinentu, zatímco ohromující řeka Skreshwara je druhým největším podzemním ledovcem v Evropě.
měna: rumunský leu (RON) (1 RON = 17,95 INR)
Poplatky za vízum: 8260 rupií

Švédsko

Tato skandinávská kráska se může pochlubit jednou z nejsilnějších a nejstabilnějších ekonomik v Evropě. Švédsko je také dokonalou zemí, kde můžete být svědky jedné z největších podívaných v přírodě – polární záře – nebo zůstat vzhůru celou noc pod půlnočním sluncem.
měna: švédská koruna (SEK) (1 SEK = 7,95 INR)
Poplatky za vízum: 8 040 Rs pro dospělé a 4 200 Rs pro děti od 6 do 12 let

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *