5 skrytých drahokamů východní Evropy, do kterých musíte cestovat

5 skrytých drahokamů východní Evropy, do kterých musíte cestovat

V posledních dvou letech bylo cestování do zahraničí kvůli pandemii koronaviru zcela omezeno. S otevřením mezinárodního cestování však existuje mnoho destinací, které můžete navštívit. Kromě obvyklých destinací, jako je Paříž, Dubaj nebo Japonsko, vám doporučujeme destinace, které jsou skrytými klenoty Evropy.

Pojďme se podívat na pět míst ve východní Evropě, která by měla být na vašem cestovatelském seznamu:

Budapešť

Hlavní město Maďarska na vás určitě udělá dojem a podpoří vaši cestovatelskou lásku. Města Buda a Pest se nacházejí na břehu Dunaje a tvoří obrovské město Budapešť. Pokud máte rádi secesní budovy, pak je pro vás Budapešť tím pravým místem. Město je také známé svými léčebnými termálními lázněmi a jedinečným nočním životem, díky kterému budete chtít víc. Budapešť také nabízí pohled do minulosti s dírami po kulkách a šrapnely na budovách z druhé světové války a povstání v roce 1956.

Praha

Hlavní město České republiky Praha je jednou z nově vznikajících turistických destinací na světě. Město nabízí pohled do jedinečného českého umění, které sahá od zářících gotických oltářních obrazů opatství svaté Anežky až po okouzlující moderní umění Alfonse Muchy. České hospody jsou známé svým jedinečným pivem: Kout na Šumavě, Primátor, Únětice a Matuška. Dlážděné uličky města vás mohou zavést k některým ze starých kostelů.

Tallinn

Tallinn, město, kde se natáčela důležitá část nejnovějšího filmu Christophera Nolana „Tenet“, je hlavním městem Estonska. Návštěva Tallinnu během zimy vás zavede do kouzelné zimy u Baltského moře. Vzpomeňte si na třpytící se sníh na střechách starého města nebo na bruslení kolem kluziště Harjo ve stínu kostela sv. Mikuláše ze 13. století, když jste v Tallinnu. Město také nabízí místa jako Kalev Aquatic Health Park, tradiční ruský lázeňský zážitek.

READ  Harry to udělal pro ty z nás v Hollywoodu.

Vilnius

Dalším skrytým klenotem východní Evropy je toto litevské hlavní město. Vilnius nabízí rustikální atmosféru se svými kobercovými zelenými plochami, které pokrývají asi 40 procent jeho plochy. Litevské město je poseto věžemi uctívané katolické a pravoslavné církve. Městu se kdysi přezdívalo „Jeruzalém severu“, ale jeho židovská komunita byla během druhé světové války z velké části zničena. Ve Vilniusu jsou nyní muzea věnovaná holocaustu, bývalá ghetta, mučírny uchované v KGB a hřbitovy plné válečných mrtvých.

Riga

Riga, hlavní město Lotyšska, vás zavede do světa zářícího moderního umění, které tvoří jádro tohoto živého kosmopolitního města, největšího ze tří pobaltských hlavních měst. Navenek se Riga může zdát klidná nebo rezervovaná, ale nehledejte dál a narazíte na moderní bary, secesní centra a kuchyně jejích úžasných experimentálních restaurací.

Přečtěte si všechny nejnovější zprávy, aktuální zprávy a zprávy o koronaviru zde.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *