47 krajů v Alabamě je nyní pro COVID-19 vystaveno extrémně vysokému riziku

47 z 67 alabamských krajů je nyní podle nejnovějších čísel alabamského ministerstva veřejného zdraví považováno za „velmi vysoké riziko“ šíření COVID-19.

Bibb, Bullock, Coosa, Escambia, Jackson, Lamar, Perry, Pickens a Sumter jsou jedinými okresy v Alabamě v kategorii s nízkým rizikem, což znamená, že měli sestupnou trajektorii 14 dnů nebo více nebo měli průměrně 10 nebo méně případů za poslední dva týdny.

Choctaw, Clay, Claiborne, Colbert, Greene a Russell byli všichni hodnoceni jako „střední riziko“ a Konnekoh, Fayette, Lowndes, Wilcox a Winston byli všichni „vysoce rizikoví“. Zbývající kraje jsou kategorizovány jako „vysoce rizikové“.

Kategorie rizika jsou určovány především počtem nových případů COVID za den. Země považované za „vysoce rizikové“ se berou v úvahu tam, kde počet případů zůstává stejný nebo se zvyšuje. Země s klesajícím počtem 1-6 dnů jsou považovány za vysoce rizikové kategorie a pokles o 7 až 13 dnů je považován za „mírný“.

Variace v Alabamě

Varianty COVID se v Alabamě nadále šíří Země s nejnižší mírou zaočkovanosti v zemi. Alabama má 820 alfa variant, 2 beta, 31 gama a 56 delta variant, Očekává se, že vysoce nakažlivá forma koronaviru se stane dominantním kmenem ve Spojených státech

„Tyto varianty jsou přenosnější, konkrétně alfa a delta, a některé varianty mají nižší reakci na léčbu, jako jsou monoklonální protilátky,“ uvedla ADPH.

Počet případů COVID hlášených v Alabamě mezitím vyskočil od 26. června do 9. července o 39%, přičemž míra pozitivních testů – 7,7% – byla nejvyšší od února.

Ke 14. červenci bylo v důsledku COVIDU hospitalizováno v Alabamě 341 lidí, ze 179 3. července.

ADPH doporučuje lidem, aby byli očkováni „co nejdříve“.

„Vakcíny, které máme, jsou velmi účinné a jejich přínosy daleko převažují nad jakýmikoli riziky,“ uvedla ADPH. „Přesně tak Malé procento úmrtí Kvůli COVID-19 patří mezi plně očkovanou populaci. “

READ  Vyšetřování Starlineru pokračuje - SpaceNews

K 15. červenci Alabama hlásila 557 578 případů COVID-19 s 11 439 úmrtími.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *