4 společnosti s umělou inteligencí přetvářejí fintech prostor v České republice

Autor: Gloria Metri

Umělá inteligence, strojové učení, RiskTech, AML, KYC, Personal Financial Management, PNBL, Lending, FinTech Odvětví finančních technologií (FinTech) v posledních letech rychle rostlo a neustále se objevují nové inovace, které mění způsob, jakým lidé přemýšlejí o bankovnictví, investování a osobních financích.

Jedním z nejzajímavějších pokroků v oblasti FinTech je použití umělé inteligence (AI) a algoritmů strojového učení ke zlepšení finančních služeb a poskytování personalizovaných řešení uživatelům.

V České republice se to neliší od mnoha FinTech start-upů, které přinášejí sílu AI narušit nebo vytvořit nové trhy. Od chytrého půjčování až po boj proti finančním podvodům přináší využití technologií ve finančním sektoru zajímavé inovativní nápady.

Pojďme se podívat na čtyři FinTech společnosti poháněné umělou inteligencí v České republice

Twisto je přední BNPL služba ze střední a východní Evropy, která spotřebitelům nabízí půjčky na osobní úvěrové linky. K jeho službám lze přistupovat také prostřednictvím aplikací dostupných na zařízeních iOS a Android. Zákazníci si mohou pomocí mobilní aplikace Twisto odložit platby, rozdělit je do tří splátek bez poplatků, rozdělit si účty se svými přáteli nebo se starat o své faktury.

BudgetBakers je aplikace pro správu osobních financí, která využívá AI a algoritmy strojového učení, které uživatelům pomáhají sledovat jejich výdaje a šetřit peníze. Kombinuje přehled finančních záznamů s funkcemi, jako je více účtů, sdílení s partnery nebo rodinou, kontrola kreditu, rozpočty, účtenky, záruky, import a export dat a integrace bank. Aplikace je dostupná na platformách Android, iOS a WebApp.

Anti AI poskytuje finančním institucím řešení KYC a AML s podporou AI. Chrání automatizovaná rozhodnutí před online podvody. Poskytuje také detekci podvodů u dokumentů včetně faktur, výplatních pásek, bankovních výpisů, dokumentů KYC a dalších. Využívá AI napříč týmy pro podvody, rizika, operace a dodržování předpisů, aniž by měnil stávající systémy svého klienta.

READ  Česko od dubna sužují nevídané epidemie

Bondster je platforma pro půjčování peer-to-peer, která využívá algoritmy strojového učení ke spárování investorů s dlužníky. Platforma propojuje důvěryhodné věřitele s drobnými investory a nabízí uživatelům alternativu k tradičnímu investování. Bondster umožňuje poskytovatelům úvěrů refinancovat jejich úvěrové portfolio a poskytovat investorům investiční příležitosti s vysokým výnosem.

Přečtěte si také: Zpráva o systémech řízení rizik a dodavatelů za 1. čtvrtletí 2023

Předchozí článek

J&T International spolupracuje s HeyTap pro logistické finanční služby

Přečtěte si více

Další článek

Danske Bank uzavřela partnerství s Acceptia Credit Intelligence

Přečtěte si více

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *