4 polští horníci hlášeni mrtví; Po 6 pohřešovaných osobách probíhá pátrání

Počet obětí nehod za devět dní vzrostl na devět v důsledku zpráv, že čtyři horníci ze dvou uhelných dolů v jižním Polsku byli vytaženi na povrch a nalezeni mrtví, uvedli v neděli úředníci.

Mezi 10 lidmi pohřešovanými po zemětřesení a úniku metanu v dole Borynia-Zofiowka jsou horníci v sobotu brzy ráno. Šest horníků se pohřešuje, nemají s nimi ale kontakt a záchranáři pokračují v pátrání.

V nedalekém dole Pniowek zahynulo pět dělníků a sedm se pohřešovalo při výbuchu metanu, který začal ve středu. Pátrání po pohřešovaných bylo v pátek přerušeno poté, co bylo ve čtvrtek pozdě večer zraněno 10 záchranářů při nových explozích.

Oba doly provozuje Jastrzebska Spolka Weglowa nebo JSW v regionu Jastrzebie-Zdroj poblíž českých hranic.

Velká část energie v Polsku pochází z uhlí, což vyvolalo kritiku ze strany Evropské unie a ekologických skupin zabývajících se dosažením emisí CO2 a cílů v oblasti změny klimatu. Většina polských uhelných dolů se nachází v jižním Slezsku. Pro mnohé je charakteristická přítomnost metanu v hornině.

Polsko omezuje spotřebu uhlí a nedávno premiér Mateusz Morawiecki nařídil zastavit dovoz uhlí z Ruska a jeho spojence Běloruska – v reakci na invazi Moskvy na Ukrajinu, ale v rámci snahy snížit letitou závislost Polska na Rusku. Zdroje energie.

___

Sledujte všechny zprávy AP související se změnou klimatu https://apnews.com/hub/climate

READ  Očekává se, že Philadelphia Eagles brzy vymění ventilační otvory QB Carson

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.