4 mrtví, 20 zraněných při nehodě českého vlaku

4 mrtví, 20 zraněných při nehodě českého vlaku

PRAHA (Reuters) – Čtyři lidé zemřeli a více než 20 bylo zraněno při středeční srážce osobního vlaku s nákladním v českých Bardubicích, informovali představitelé pohotovosti a vlády.

Ministr vnitra Wid Ragusan uvedl, že nejméně 20 lidí utrpělo lehká zranění a tři další byli vážně zraněni při nehodě ve 23:00 (21:00 SEČ) v Purdubicích na hlavní železniční trati v zemi východně od Prahy.

Osobní vlak společnosti Regiojet jel přes noc z Prahy do Košic na východním Slovensku, uvedla správa železniční dopravní cesty.

Hasiči uvedli, že na palubě bylo více než 300 cestujících. U nehody zasahovaly desítky jednotek policie, hasičů a záchranné služby, které pomohly s evakuací vozidel.

Záběry pořízené po havárii na zpravodajském webu idnes.cz ukázaly nejméně jedno auto mimo trať, zatímco policie na svém účtu X na sociální síti ukázala vozidla záchranné služby a vrtulník.

Česká televize s odvoláním na mluvčího hasičů uvedla, že nákladní vlak obsahoval karbid vápníku a první dva vagony byly prázdné, takže k úniku nedošlo.

Ministr dopravy Martin Kupka, který s ministrem vnitra na místo neštěstí cestoval, na televizní konferenci řekl, že vyšetřování nehody začíná a na spekulace o příčině je příliš brzy.

(Reportáž Jason Howett a John Lopatka; střih Chris Rees a Stephen Coates)

READ  Česká republika. Svyathana Chichana ா ska požaduje sankce proti Bělorusku, ale do Běloruska se nevrátí

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *