3D tištěný plovoucí dům v ČR Proc

Prvok na řece Vltavě

V Prvoku použil robotické rameno Scoolpt a postavil sedmkrát rychleji než konvenční domy – ve skutečnosti rychlostí 15 cm za sekundu.

Jeho betonová směs obsahuje nano-polypropylenová vlákna, změkčovadla a urychlovač textury. Celý projekt byl připraven v červnu 2020 a dokončen za dva měsíce.

Specialitou Sculptu je, že tento typ betonu tvrdne po 24 hodinách na standardní pevnost (tj. 25 MPa) klasického základu rodinného domu. Po úplném vytvrdnutí po 28 dnech beton dosahuje hodnot (65 MPa) – podobných jako u mostů.

„V budoucnu by majitelé mohli budovu po dosloužení rozdrtit a znovu ji vytisknout stejným materiálem přímo na místě,“ řekl sochař Michael Trbach.

Za pozornost stojí i další projekty

Kromě architektury je Sculpt ateliérem, který klade velký důraz na design a umění. Sculpt navrhuje nábytek, šperky, osvětlení a nápisy pomocí technologie 3D tisku.

„Cílem sochařského designu je přenést estetickou krásu do užitkových předmětů, například městského mobiliáře. Prezentovaná díla chtějí upoutat pozornost diváka nejen svou uměleckou kvalitou, ale i svou užitnou hodnotou a stát se součástí jejich každodenního života,“ říká Sculpt.

READ  Odraz začíná na základně G Satyana a získává český titul

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.