3 oběti v události Chandrababu Naidu, druhá tlačenice za méně než týden

3 oběti v události Chandrababu Naidu, druhá tlačenice za méně než týden

Hlavní ministr YS Jagan Mohan Reddy obvinil ze smrti Chandrababu Naidu.

Hajdarábád:

Tři ženy zemřely v tlačenici na shromáždění telugského prezidenta Desama a bývalého hlavního ministra Chandrababu Naidu v okrese Guntur ve státě Ándhrapradéš. Jde o druhý incident za čtyři dny, kdy lidé přišli o život na veřejné akci Telugu Desam Party Naidu, která uspořádala řadu politických setkání po celém státě v rámci přípravy na parlamentní volby ve státě v roce 2024.

Pan Naidu řekl, že incident byl velmi nešťastný a oznámil odškodnění 5 milionů rupií pro každou rodinu, která ztratila své blízké.

Vyšší policejní důstojník z Ándhrapradéše řekl NDTV, že veřejné shromáždění bylo dokončeno a pan Naidu opustil místo svého bydliště, když k tragédii došlo.

Po veřejné schůzi následoval program vedoucích místní strany Telugu Desam, aby rozdávali sárí jako dárky z Chandrababu Naidu ženám na Sankranti, nadcházející slavnost sklizně za čtrnáct dní.

Důstojník řekl NDTV: „Asi 4 000 žen se shromáždilo, aby získaly Chandrababu Sankranti Kanuka. Jsou postaveny zábrany, takže lze udržovat fronty. Na druhé straně byly rozdány balíčky s večeří. Náhle povolila barikáda a nastal tlačenice.“ .

Šéf policie Guntur řekl novinářům, že policejní ochrana je pro program dostatečná.

„Nasazeno bylo 200 policistů a provazová parta. K nehodě došlo kvůli zřícení závory u první přepážky… Na místě byl v tuto chvíli zástupce policejního komisaře a některé ženy zachránil,“ dodal.

Ve středu zemřelo osm lidí – včetně ženy – v tlačenici v okrese Nellore během roadshow bývalého hlavního ministra. Několik lidí spadlo do otevřeného kanálu, zatímco místní obyvatelé Kandkuru čekali na pohled na pana Naidu, který tam přijížděl na propagační turné.

Pan Naidu okamžitě zrušil schůzku a oznámil kompenzaci ve výši 24 milionů rupií rodinám, které ztratily své blízké. Pan Naidu později pokračoval ve svých politických setkáních, která se stala terčem kritiky.

READ  Mishal Hussein: Jak budu posuzovat debatu vedoucích představitelů BBC s voliči v jejím srdci?

Představitelé kongresu YSR neformálně uvedli, že tlačenice nastala kvůli zpožděním v distribuci sad Sankranti Kanuka. Tvrdili, že lidé čekali hodiny a začali být nervózní.

Premiér Jagan Mohan Reddy obvinil ze smrti šéfa strany Telugu Desam s tím, že tragédii způsobila jeho „posedlost publicitou“, a požadoval okamžitou a veřejnou omluvu. Dnes vyjádřil svůj šok z tlačenice v Gunturu. Úředníkům bylo nařízeno poskytnout zraněným veškerou možnou lékařskou pomoc. Zdůraznil, že vláda podporuje rodiny.

Reddyho strana je pod tlakem, protože Naidu zvýšila tempo svých politických shromáždění a setkání. Masivní davy na jejích programech jsou považovány za znamení oživení TDP, která čelila drtivé porážce na kongresu YSR v roce 2019.

Naidu řekl, že volby v roce 2024 budou jeho poslední, pokud lidé nezvolí jeho stranu zpět k moci.

Syn pana Naidu, Nara Lokesh, se brzy vydá na procházku, která by měla být platformou pro mladé lidi. 400denní pochod, který urazí více než 4000 km, začíná 27. ledna.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *