25 sportovců, kteří soutěžili ve 40. letech 20. století a později | buvolí sporty

Sport: baseball

Roky činnosti: 1966-1993

Důchodový věk: 46

Ryan hrál za čtyři týmy – Mets, Angels, Astros a Rangers – během čtyř desetiletí. Je ale známý z jiných důvodů, než je jeho dlouhověkost ve sportu. Zaprvé, byl jedním z největších nadhazovačů v historii baseballu a vůbec největším střelcem, Ventilační raketa 5714. S konstantní rychlostí 100 mph, dokonce i na konci své kariéry, také házel Sedm žádných střelců-O tři více než kterýkoli hráč předtím nebo potom.

Zadruhé, protože Ryanův úspěch na konci jeho kariéry je v souladu s érou steroidů v baseballu, kolovaly zvěsti o tom, zda byly jeho statistiky „napjaté“, navzdory jeho veřejné kritice užívání steroidů hráči v letech následujících po jeho odchodu do důchodu.

Za třetí, Nolan Ryan je mezi fanoušky Texas Rangers známý díky zvláštnímu okamžiku v historii franšízy 4. srpna 1993, kdy byl útočník Chicaga White Sox Robin Ventura vyřazen z haly Ryanem a nabíjel hromadu. Ryan zavázal třetího basemana – který byl o dvacet let mladší -. Oba týmy vyklidily bunkr na hřišti, když rozhodčí souboj zastavili. Ventura byl vyloučen, Ryan nebyl vyloučen a Rangers vyhráli 5-2. Ventura měl úspěšnou kariéru a pokračoval v řízení týmu White Sox.

READ  Objevování kina na konci 70. let

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.