24letý muž dostává kvůli koronaviru transplantaci plic a ledvin

Hledáte další novinky v oblasti zdraví a wellness? Účast Yahoo Lifestyle Canada zprávy!

Obrázek přes Facebook Tori Vondenstein

Od té doby rok Covid-19 Prohlásili jsme pandemii a zjistili jsme, že virus může ovlivnit jednotlivce Jiným způsobem. Zatímco u některých lidí se mohou vyskytnout pouze mírné příznaky (nebo vůbec žádné), virus způsobil celosvětově více než 2,8 milionu úmrtí.

V rozhovoru s Dnes, Colby Fondenstein se podělil o své zkušenosti s COVID-19 – což vedlo ke dvěma transplantacím.

Podle Fondensteinovy ​​manželky Tory jejich noční můra začala dny poté, co pár a jejich tři děti oslavili Vánoce s blízkými členy rodiny v Texasu. 24letý mladík měl pozitivní test na virus COVID-19 a začíná mít klasické příznaky; Horečka, bolesti těla a kašel. Horečka však brzy zmizela – a zdálo se, že to byl pozitivní signál jeho uzdravení.

Viz také: Jessica Simpson měla pozitivní testy na COVID-19 v den, kdy napsala nový článek

Torey řekla: „Četl jste o příznacích, takové příznaky jsou běžné.“ Dnes. „Nejprve mu nedýchal.“

Colby a Tory Fondenstein (obrázek přes GoFundMe).

Colby a Tory Fondenstein (obrázek přes GoFundMe).

Zpočátku byla jejich strategie „povolit“. [the virus] Udělejte to. „Čekal, až se věci postupně zlepší. Fondensteinovy ​​příznaky se však začaly zhoršovat a Torey usoudila, že je čas na výlet na pohotovost.“

„O dva dny později byl v metodistické nemocnici v Baytownu a bojoval o život,“ řekla. Pamatuj si. „Dávali mu steroidy, aby se pokusil pomoci plicím, ale nemohli toho moc udělat, protože selhaly ledviny. Říkali, že to nebude fungovat.“

11. ledna byl převezen do metodistické nemocnice v Houstonu, kde se situace zhoršila zvlášť těžce.

„Skutečně jsem se nebál, dokud jsem se neprobudil, a oni měli všechny tyto tuby v sobě, a nevěděl jsem, co se děje,“ Ona řekla.

READ  Studie zjistila, že postvakcinační infekce COVID-19 může vytvořit „super imunitu“ - NBC Chicago
Kliknutím sem se přihlásíte k odběru zpravodaje o životním stylu Yahoo Canada.

Kliknutím sem se přihlásíte k odběru zpravodaje o životním stylu Yahoo Canada.

Řekl to dr. Howardovi Huangovi, pulmonologovi u metodisty z Houstonu Dnes Že když Fondenstein dorazil do nemocnice, už trpěl selháním ledvin a trpěl „akutní dechovou tísní“. Huang dokonce popsal svůj stav jako „poškrábání hlavy“ a nasadil Fondenstein na extrakorporální membránovou oxygenaci (ECMO), která se často označuje jako mimotělní podpora života.

„Stal se zcela závislým na ECMO a zpočátku vyžadoval velmi silnou anestezii,“ řekl Huang. Dnes. „Problémem pak bylo, že máte osobu, která nyní uvízla ve stroji ECMO bez skutečného životaschopného řešení.“

Obrázek přes Facebook Tori Vondenstein

Obrázek přes Facebook Tori Vondenstein

Fondenstein byl v nemocnici dva měsíce, a tehdy věřil Huang, že se jeho funkce plic a ledvin nezlepší, bez ohledu na opatření, která přijali. Jeho tým péče snížil jejich ztráty a umístil ho na čekací listinu, aby nahradil oba členy.

„Je to zjevně velmi vážná nemoc v zoufalé situaci,“ řekl Huang vysvětleno. „Obvykle rádi děláme transplantaci spíše jako kontrolovaný postup než jako nouzový případ. Na tyto přístroje opravdu neměl více času. Cítili jsme, že má rozumnou šanci, že se tím dostane. Transplantace je hotová pro COVID-19 v několika málo případech. „V některých případech. Na celém světě bude pravděpodobně méně než 100 případů.“

Zatímco Fondenstein a jeho rodina netrpělivě očekávali zápasy, Torey Pamatuj si Sestry dělají „co mohou“, aby udrželi jejího manžela naživu.

Viz také: Studie: Účinné vakcíny Pfizer Moderna COVID pro těhotné a kojící ženy

„27. února jsem přišel toho rána a doktor mě zastavil na chodbě a jen řekl, že je to čím dál tím těžší a čas běží jako dny. Sledovat, jak to prochází, a sledovat, jak doslova bojuje o život a ani to nedokážu popsat. “ Ona řekla. „Myslím, že je to ta nejhorší bolest, jakou jsem kdy v životě cítil. Mohu to popsat jako svědek mučení někoho.“

READ  Dalekohled NASA odhaluje, že spalující planeta WASP-107b má písečná mračna

Naštěstí byly nalezeny vhodné shody pro transplantaci plic i ledvin a Fondenstein operaci podstoupil 28. února. Po dvou měsících bezvědomí a čtyřech týdnech po operaci se konečně dokázal vzchopit ze své pozice. Nemocniční postel a udělejte pár kroků.

Colby and Tory Fondenstein (Obrázek vai GoFundMe)

Colby and Tory Fondenstein (Obrázek vai GoFundMe)

„Bylo to skvělé, být schopen se dostat ven a znovu udělat nějaké kroky,“ řekl Sdělit Dnes. „Upřímně si nemyslím (lékaři), že se uzdravím tak rychle. Zdálo se, že byli všichni v šoku, když mě viděli, jak to dělám.“

Huang uvedl, že Fondenstein je na cestě k uzdravení a očekává, že bude strávit další dva týdny v nemocnici, než bude považován za „z lesa“.

Vondenstein a jeho manželka se rozhodli sdílet svůj příběh ve snaze zvýšit povědomí o potenciální závažnosti COVID-19 a získat peníze na své účty za lékařskou péči. Toure vyzývá mladé lidi, aby „byli opatrnější“.

Viz také: 23letá žena sdílí své neobvyklé zkušenosti s COVID-19

„Nechodíme jíst, neděláme to všechno. Ale i když onemocníš, dávej si pozor na příznaky a příznaky a víš, kdy vyhledat pomoc nebo vyhledat lékaře. Neuvědomuješ si dokud se nestane někomu, koho milujete, jak smrtelný může být virus. “ Pokračovala.

„Nikomu to nepřeji,“ řekl Fondenstein Ona řekla. „Rozhodně je těžké projít tím, čím procházím.“

A GoFundMe Byl vytvořen na pomoc manželům s léčebnými výdaje. Pár získal více než 15 000 dolarů a téměř 50 000 dolarů, dokud nedosáhly svého cíle.

Dejte nám vědět, co si myslíte, komentováním níže a tweetováním na @Yahoo Stylo! Následuj nás Cvrlikání A Instagram A Účast Pro náš informační bulletin.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *