23 % zaměstnanců AR spravovat platby

23 % zaměstnanců AR spravovat platby

Firmy si nyní mohou vybrat z různých platebních metod při odesílání nebo přijímání peněz, což znamená, že podniky, se kterými obchodujete, musí udržovat více systémů, aby vyhovovaly různým potřebám a preferencím.

S tím, jak se prostředí plateb stalo složitější, je pro podniky také obtížné řídit své operace pohledávek (AR) a závazků (AP) hladce a nákladově efektivně.

V důsledku toho společnosti věnují 23 % svých zaměstnanců AR na správu plateb, podle zprávy Next Generation Digital Payments Report, PYMNTS a Konverze spolupráce.

Viz také: Zpráva o digitálních platbách nové generace

„Zdá se, že pro profesionály v oblasti AP a AR není dostatek hodin denně,“ řekl generální ředitel Transcard Greg Bloh PYMNTS. „Dny tráví opakujícími se manuálními činnostmi, jako je zadávání dat, míchání papírů a hledání informací.“

Vylepšete B2B operace

Většina organizací zpracovává B2B platby prostřednictvím různých metod, kanálů a nástrojů, jako jsou papírové šeky, automatizované clearingové platby a virtuální karty – vše je spravováno prostřednictvím samostatných účetních systémů.

Stále více společností však podniká kroky ke zlepšení B2B plateb, včetně přechodu od manuálních nebo starších platebních metod, jako jsou papírové šeky, ve prospěch digitálních metod.

Mnozí však stále spoléhají na více systémů nebo aplikací pro správu svých digitálních plateb, fakturace nebo jiných operací AR a AP, což vede k dlouhodobým neshodám, i když postupují směrem k digitalizaci B2B.

„Velkou část viny lze připsat neintegrovaným platebním a ERP systémům,“ řekl Bloh. „Nemusí to tak být.“

Integrace plateb a ERP

Aby společnosti usnadnily transformaci, musí najít řešení, která jim pomohou agregovat všechny jejich platby na jednom místě, což jim umožní prohlížet a spravovat jejich operace AR a AP s větší přehledností.

Zde může hrát klíčovou roli integrace platebních schopností se systémy plánování podnikových zdrojů (ERP). Řešení zahrnují možnosti vícekolejových plateb, bezproblémové odesílání přenosových dat do libovolného systému ERP pro integraci v reálném čase a integrovaného dodavatele a zákazníka. Integrace plateb a systémů ERP může podnikům pomoci agregovat tradičně fragmentované B2B platby prostřednictvím jedné komplexní platformy.

READ  12 nových knih, které doporučujeme tento týden

To „eliminuje většinu tření, které brzdí týmy AP a AR,“ řekl Bloh. Platby lze provádět a přijímat jakýmkoli způsobem. Přenosová data lze nahrát přímo do ERP bez zásahu lidského operátora a sladit je v reálném čase a osoby s rozhodovací pravomocí vždy vědí, jak se věci mají s jejich peněžním tokem.“

Uvolnění času a peněz

Pro optimální transparentnost a bezproblémovost je pro společnosti důležité spárovat tyto integrované platební a ERP systémy s dalšími nově vznikajícími technologiemi. Úspěšná kompilace služeb ERP do jediného snadno spravovatelného systému vyžaduje rozhraní pro programování aplikací (API), která například usnadňují používání systémů. Automatizace může také pomoci usnadnit dříve roztříštěné procesy.

Nedávná studie PYMNTS zjistila, že 79 % společností souhlasilo s tím, že začlenění automatizace rozšířené reality zlepšilo efektivitu jejich týmů. Může také ušetřit čas a peníze, což týmům umožňuje soustředit svou energii na růst podniku nebo posilování vztahů se zákazníky.

——————————————

Nová data PYMNTS: Přehled vánočních nákupů 2021

O: Blíží se čas předvánoční nákupní sezóny a téměř 90 % amerických spotřebitelů plánuje provést alespoň část svých nákupů online – o 13 % více než v roce 2020. Co pohání online prodej o letošních svátcích a vliv dostupnosti produktů a personalizované odměny podle preferencí obchodníka.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *