200 indických studentů a profesionálů nemohlo od dubna vstoupit do České republiky kvůli zákazu cestování

Asi 200 indických studentů, výzkumných pracovníků a dalších odborníků uvízlých v Indii nesmělo cestovat do České republiky, protože Indie byla uprostřed epidemie přidána na seznam „vážně ohrožených zemí“.

Dotčení studenti vyjádřili své obavy prostřednictvím kampaně na sociálních sítích a vyzvali příslušné úřady, aby věnovaly pozornost problémům, se kterými se potýkají při vstupu do České republiky kvůli zákazu cestování, který země uvalila letos v dubnu, uvedla agentura Erudera.com.

Indie (od 27. dubna 2021 a dále) a Nepál (od 22. května 2021) byly zařazeny na seznam zemí s nejvyšším výskytem kvůli nepříznivému vývoji epidemické situace Govit-19 a šíření nové varianty Govit -19. Riziko infekce Govt-19 “ Tisková zpráva vydaná Velvyslanectvím České republiky v Novém Dillí.

Skupina 200 lidí uvízlých v Indii již podepsala online petici s tím, že jsou v kontaktu se všemi příslušnými organizacemi, včetně ministerstva zahraničních věcí, indického velvyslance v České republice, českého velvyslance v Dillí a všech ministerstev . Interiér České republiky a zástupci EU v Indii a Radě Evropské unie.

Jak se život v Čečensku vrací k normálu, je nutná fyzická přítomnost v laboratořích, školách, univerzitách a kancelářích. Mnoho z nich je nyní plně očkovaných, přičemž většina zemí umožňuje studentům, výzkumným pracovníkům a zaměstnancům cestovat v zásadě, ale o českých úřednících není řeč. “ Informoval o tom indický expres Stuti Joshi, výzkumník Dillí IIT.

Joshi na Twitteru uvedl, že vědci přicházejí o své cenné pozice, zatímco ti, kteří zastávají zaměstnání, nejsou placeni. Podle ní z 200 uvízlých studentů 70 mělo platná víza, ale nebylo jim umožněno cestovat kvůli zákazu cestování, 60 studentů předložilo dokumenty na velvyslanectví a 90 se očekává, že předloží své žádosti o vízum, ale ambasáda byla zavřena včas .

Mezitím IT expertka Upasana Srivastava se sídlem v Jhansi řekla, že po přijetí nabídky práce v Čečensku musela v březnu 2021 opustit své zaměstnání v Indii a nyní se obává o svůj rodinný příjem.

READ  Westfest oslavuje české dědictví v centru Texasu

Všichni cestující s povolením k pobytu v České republice mohou vstoupit do země, zatímco většina lidí, kteří podepíší online petici, jsou v České republice držitelem víza poprvé.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *