2 případy dětské hromadné hepatitidy jsou vyšetřovány, říká ministerstvo zdravotnictví

Massachusettské ministerstvo veřejného zdraví vyšetřuje dva případy hepatitidy u dětí ve státě, ale oba byly pozitivně testovány na adenovirus a ministerstvo veřejného zdraví uvedlo, že nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti, které by respektovaly soukromí nemocných dětí. Minulý týden americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí uvedlo, že vyšetřuje více než 100 případů nevysvětlitelné akutní hepatitidy u dětí, a požádalo lékaře a úředníky veřejného zdraví, aby informovali agenturu, zda mají podobné případy u nezletilých dětí. 10 se zvýšenými jaterními enzymy a bez jasného vysvětlení jejich hepatitidy od října. Většina dětí byla jinak zdravá, když měly příznaky včetně únavy, ztráty chuti k jídlu, zvracení, průjmu, bolesti břicha, tmavé moči a světlé stolice. Žloutnutí kůže a očí – příznak zvaný žloutenka Více než polovina případů na celém světě je spojena s adenovirem, běžným virem, který způsobuje různé nemoci.Existují desítky adenovirů, z nichž mnohé jsou spojeny s příznaky podobnými nachlazení. Horečka, bolest v krku a růžové oči. Některé typy však mohou způsobit další problémy, včetně gastroenteritidy. Úředníci zkoumají odkaz na konkrétní verzi běžně spojovanou s IBD. „Jako lékaři musíme dávat pozor na naše děti se stejnými příznaky,“ řekl Dr. Brian Chao z Tufts Medical Center. V tomto vypuknutí, řekl Zhao, bylo mnoho z těchto případů způsobeno virem zvaným adenovirus. „Více než 90 % těchto dětí vyžaduje hospitalizaci,“ řekl Dr. Ali Raja, MD, zástupce šéfa urgentní medicíny v Massachusetts General. Nemocnice uvedla minulý týden. „Ve skutečnosti 14 % z nich potřebovalo transplantaci jater. Takže je to velký problém.“ Raja řekl, že zraněné děti byly malé. „Obecně byli ve věku od 1 do 6 let. To, co by rodiče měli hledat, je především uznání, že je to dosud velmi vzácné,“ řekl Raja. Richard Malley z Bostonské dětské nemocnice řekl

READ  Investujte do odvážné progresivní žurnalistiky

Massachusetts Department of Public Health vyšetřuje dva případy hepatitidy u dětí ve státě, ale oba byly testovány na adenovirovou infekci negativně.

Ministerstvo veřejného zdraví uvedlo, že nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti, které by respektovaly soukromí nemocných dětí.

Minulý týden americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvedlo, že vyšetřuje více než 100 případů akutní, nevysvětlitelné hepatitidy u dětí.

Požádala lékaře a úředníky veřejného zdraví, aby informovali agenturu, pokud měli podobné případy dětí mladších 10 let se zvýšenými jaterními enzymy bez jasného vysvětlení jejich hepatitidy, která se datuje do října.

Většina dětí byla jinak zdravá, když měly příznaky, které zahrnovaly únavu, ztrátu chuti k jídlu, zvracení, průjem, bolesti břicha, tmavou moč, světle zbarvenou stolici a zežloutnutí kůže a očí – příznak zvaný žloutenka.

Více než polovina případů na celém světě byla spojena s adenovirem, běžným virem, který způsobuje řadu onemocnění.

Existují desítky adenovirů, z nichž mnohé jsou spojeny s příznaky podobnými nachlazení, horečkou, bolestí v krku a růžovým okem. Některé typy však mohou způsobit další problémy, včetně gastroenteritidy. Úředníci zkoumají odkaz na konkrétní verzi běžně spojovanou s IBD.

„Jako lékaři bychom měli sledovat naše děti se stejnými druhy symptomů,“ řekl Dr. Brian Chao z Tufts Medical Center.

„Dříve v této epidemii bylo mnoho z těchto případů způsobeno virem zvaným adenovirus,“ řekl Zhao.

„Více než 90 % těchto dětí si vyžádalo hospitalizaci,“ řekl minulý týden Dr. Ali Raja, MD, zástupce přednosty urgentní medicíny v Massachusetts General Hospital. „Ve skutečnosti 14 % z nich potřebovalo transplantaci jater. Takže je to docela velký problém.“

Raja řekl, že postižené děti byly malé.

„Byli obecně ve věku 1 až 6 let,“ řekl Raja.

READ  Jak sledovat potenciální meteorickou bouři Tau Hercules online

„To, co by rodiče měli hledat, je především uznání, že je to zatím opravdu, velmi vzácné,“ řekl Dr. Richard Malley z Bostonské dětské nemocnice.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.