1999 Noví členové: Maďarsko, Česká republika a Polsko | Národní zprávy

– Celkový počet členů NATO: 19

Členy byly Polsko, Maďarsko a Česká republika Wisegrad GroupA byla jednou z prvních komunistických zemí, které se zavázaly k demokratické politice a zavázaly se ke vstupu do Evropské unie. Přijetí těchto zemí NATO NATO v roce 1999 bylo prvním prodloužením aliance na východ od Německa – porušení, o kterém ruští vůdci prohlásili, že porušuje slib amerického ministra zahraničí Jamese Bakera, že NATO se nerozšíří ani o píď, až sjednotí Německo. Východní.

V době, kdy se přidali k Borisi Jelcinovi, se blížil jeho osmiletý mandát prvního ruského prezidenta po rozpadu Sovětského svazu. Během Jelcinovy ​​éry bylo založeno NATO Kolektivní plán pro mír Povolil nečlenským zemím NATO, jako je Rusko a bývalé sovětské satelity ve střední a východní Evropě, aby spolupracovaly s aliancí.

Jelcin jeho myšlence vyhověl při zahájení PfP v roce 1993. Viděl to jako alternativu k NATO a příležitost ke společné práci na cíli kolektivní bezpečnosti v celé Evropě — Rusko nevyjímaje. Nicméně, jak Různé dokumenty ukazujíJelcin nechápal, že toto je cesta k plnému členství v NATO pro účastníky, kteří se rozhodli tato kritéria splnit. Jelcin nakonec odsoudil rozšiřování NATO přes Polsko, Maďarsko a Českou republiku s tím, že porušuje smysl slibů, že by se nemělo rozšiřovat, a obsah poskytovaný PfP.

READ  Recept: Bohemian Night Check-Style Dark Locker

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.