19 zemí EU souhlasí s krátkodobými bezvízovými turné pro hudebníky

Vláda oznámila, že hudebníci a umělci ve Velké Británii budou moci cestovat po řadě evropských zemí bez nutnosti víza nebo pracovního povolení.

Nová pravidla, která vstoupila v platnost na začátku roku, nezaručují bezvízový styk hudebníků v Evropské unii a vzbuzují obavy, že by turné umělců mohlo v mnoha zemích, které navštíví, způsobit vysoké poplatky.

Ministerstvo pro digitální kulturu, kulturu, média a sport (DCMS) však uvedlo, že jednalo s 19 členskými státy EU, aby umožnilo britským hudebníkům a umělcům provádět krátké výlety bez víza.

Chceme zajistit, aby po zrušení omezení ohledně Covid-19 bylo možné pokračovat v prohlídkách a naši přední světoví kreativní a kulturní umělci mohli nadále cestovat, učit se svému řemeslu, rozšiřovat své publikum a ukazovat světu to nejlepší z britské kreativity.Prohlášení DCMS

Jedná se o tyto země: Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko a Švédsko.

Vláda uvedla, že probíhají jednání se zbývajícími členskými státy EU, včetně Španělska, Portugalska a Řecka, s cílem sladit její ujednání se Spojeným královstvím, které umožňuje výkonným umělcům a pomocnému personálu navštěvovat až tři měsíce bez víza.

DCMS v prohlášení uvádí: „Chceme, aby skvělí britští umělci a další kreativní profesionálové mohli snadno cestovat do zámoří.

„Jsme si vědomi výzev, které kolem cest přetrvávají, a nadále úzce spolupracujeme s průmyslem.“

„Chceme zajistit, aby po zrušení omezení Covid-19 mohly prohlídky pokračovat a naši přední světoví kreativní a kulturní umělci mohli nadále cestovat, učit se svému řemeslu, rozšiřovat své publikum a ukazovat světu to nejlepší z britské kreativity.“

READ  Očkování je vyžadováno pro fanoušky ve hrách Calgary Flames, Stampeders a Hitmen

Přichází po měsících kampaní hudebníků, jako je Sir Elton John a Ed Sheeran, na téma turné po brexitu, přičemž Sir Elton dříve varoval, že pravidla ohrožují „generaci talentu“.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.