1600 veteránů stolního tenisu v Muscatu na mistrovství světa

Muscat – Více než 1600 hráčů ve věku od 40 do 90 let se utká o 44 titulů mistra světa na mistrovství světa veteránů ve stolním tenisu v roce 2023, které začalo v Ománském kongresovém a výstavním centru (OCEC) v Maskatu v neděli.

V mužské soutěži se účastní mnoho z deseti nejlepších světových hráčů, včetně bývalé světové jedničky Raymonda Lowea z Hongkongu, druhého nasazeného Petra Waska z České republiky (Česká republika), čtvrtého nasazeného Youssef Shalhoub z Libanonu, Mazena Schwabara reprezentujícího Palestinu, bývalý svět . Číslo pět.

Závod pro ženy je rovnocenným soupeřem s bývalou světovou jedničkou Piou Toelhaugovou z Dánska a Ursulou Le Fleischer, která je součástí velmi silného týmu z Německa, a připojuje se tak ke špičkovým veteránkám z Číny, USA, Francie, Indie a Japonska.

Devítičlenný ománský tým tvořili Sajjad Baqer, Abdul Ghani Nasser Hassan, Suman Akkath Faryat, Mansour Al Wahaibi, Ismail Al Suleimani, Sultan Al Riyami, Salim Al Battashi, Saleh Al Matrafi a Anwar Abbas.

Mohammed Al-Dawlati, ředitel mistrovské soutěže, potvrdil, že je skvělé vrátit se do šampionátu po pěti letech pauzy. „Jsme velmi připraveni zahájit skvělou týdenní akci pro hráče a fanoušky. Akce se bude konat na úžasném místě v Oman Convention and Exhibition Center, které pojme více než 100 stolů se skvělým vybavením.“ bude mít v tomto vydání turnaje jinou zkušenost,“ řekl v úvodní den.

El Doulaty poděkoval všem dobrovolníkům, zaměstnancům a organizačnímu výboru, kteří dokázali připravit podlahu pro všech 100 stolů za méně než jeden den, díky čemuž akce začala včas.

„Tým v posledních dnech usilovně pracuje na dokončení všech technických a logistických příprav, aby stolní tenis zpřístupnil veteránům všech věkových kategorií. Hráči zahájili rozcvičku již v sobotu před soutěží, která začíná v pondělí.“ “

READ  Margaret Elizabeth Butler | Zprávy, sport, práce

Účastníci budou moci prozkoumat Muscat a další ve středu, než se ve čtvrtek vrátí na stadiony na první den vyřazovacího kola. Semifinále a finále jsou na programu v sobotu 21. ledna.

Mistrovství světa veteránů ve stolním tenisu, které se poprvé konalo v roce 1982 ve švédském Göteborgu a zúčastnilo se ho pouhých 450 účastníků z 21 zemí, se stalo součástí celosvětového kalendáře.

Nyní, 40. ročník, je to poprvé, co se tato akce koná v tomto regionu, což dává Ománu příležitost předvést svou jedinečnou kulturu a světově proslulou pohostinnost novému publiku.

Mistrovství světa veteránů 2023 pořádá Ministerstvo kultury, sportu a mládeže, Ománská asociace stolního tenisu a Mezinárodní federace stolního tenisu za podpory Oman Fiber Optic Company, STAG Sports, Omantel a Beltel.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *